Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’in Durumu Merakla Bekleniyor

Marsilya’daki başarılı temsilcimiz milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in durumu, son yaşanılan olaydan sonra büyük bir merak konusu oldu. Türk basını kadar Fransa spor basını da bu konudaki gelişmeleri merakla takip ediyor. Bilindiği üzere Cengiz Ünder son oynanan lig maçında 65. dakikada oyuna alınıp sadece 18 dakika sonra da oyundan çıkarılmıştı. Bu değişiklik sonrası çok sinirlenen Cengiz Ünder’i saha içinde takım arkadaşı Dimitri Payet sakinleştirmiş sonrasında ise Cengiz Ünder tribünleri alkışlayarak direkt soyunma odasına gitmişti. Cengiz Ünder’in bu hareketi Marsilya tribünlerine veda mesajı olarak algılanmıştı.

Cengiz Ünder'in

Taraftar Cengiz Ünder’in Arkasında

Cengiz Ünder Marsilya taraftarlarınca çok sevilen bir oyuncu. Geçen sene Marsilya formasıyla ligde çok başarılı işlere imza atan milli oyuncumuz sempatik tavırlarıyla da taraftarın sevgilisi olmuştu. Nantes maçında Igor Tudor 15 dakika sahada tuttuktan sonra Cengiz Ünder’i oyundan aldığında tüm tribünler oyuncumuzu alkışlamış milli oyuncu da bu alkışlara aynı şekilde alkışla karşılık vermişti. Sonrasında sosyal medyadan da Cengiz Ünder’e destek yağdı ve Igor Tudor’un Cengiz Ünder’e yaptığı şeyin saygısızlık olduğu dile getirildi.

Cengiz’e destek verenler sadece Marsilyalı taraftarlarla sınırlı değildi, Cengiz Ünder’î takımında görmek isteyen Galatasaray taraftarı da milli oyuncuya sosyal medyadan destek mesajları atarak oyuncuyu sarı kırmızılı formayı giymeye davet etti. Galatasaray’ın Cengiz Ünder’e yoğun bir ilgisi olduğu bilinen bir gerçek ancak Marsilya kulübü de piyasası olan Cengiz’i bonservisi ile göndererek Cengiz’den para kazanmayı planlıyor. Galatasaray ise kiralık formülü üzerinde duruyor. Marsilya kulübü geçen yıl 8 milyon avro bedelle kadrosuna kattığı Cengiz Ünder’den 20 milyon avro civarında bonservis geliri beklerken Galatasaray’ın böyle bir bonservisi ödemeye niyeti olmadığı gibi aslında gücü de yok zaten.

Diğer yandan Cengiz Ünder ile Igor Tudor arasında yaşanan gerilimin ardından Cengiz Ünder’in piyasasında bir düşme olması da muhtemel. Çünkü gelen haberlere göre oyuncu artık kesinlikle Marsilya’da forma giymek istemiyor ve bunu bilip bu durumu kendi çıkarına kullanmak isteyen kulüpler daha düşük bonservis önerileri ile kapısını çalıyorlar Marsilya’nın. Bu durumda Marsilya oyuncuyu ucuza bırakmaktansa kiralık formülünü gündeme alabilir. İşte Galatasaray bu fırsatı kovalıyor.

Cengiz Ünder Tudor

Cengiz Ünder Sessiz

Nantes maçında yaşanan olayın ardından Cengiz Ünder sessizliğini korumaya devam ediyor. Ancak oyuncunun yakın çevresine Igor Tudor ile artık çalışmayı istemediğini belirttiği ifade ediliyor. Igor Tudor, Marsilya’nın başına geçtiğinden beri adı sık sık oyuncularla yaşadığı sorunlarla anılmakta ve açıkçası taraftar tarafından da pek sevilmemekte. Ne var ki sahadaki skorlar şu anda Igor Tudor’un elini güçlendiriyor. Fransa Ligi’nde 3 maç sonunda topladığı 7 puanla ligde 3. sırada yer alan Marsilya 7 gol atıp buna karşılık kalesinde 3 gol gördü. Nantes maçında da 10 kişi kalmasına rağmen yine de galip gelmeyi başardı Igor Tudor’un takımı.