Cengiz Ünder

Galatasaray’ın Teklifi Yetersiz Görünüyor

Bir süredir Galatasarat ve Cengiz Ünder ismi Türk spor basınında sık sık bir arada anılıyor. Galatasaray’ın Cengiz Ünder için hazırladığı teklif paketi nihayet ortaya çıktı ama açıkçası Marsilya’nın beklentileri karşısında Galatasaray’ın teklifi oldukça zayıf gözüküyor.

Galatasaray'ın Teklifi

Kız Arkadaşı Galatasaray Diyor

Marsilya’da teknik direktör Igor Tudor ile sorunlar yaşayan ve Nantes maçında yaşadığı olayın ardından takımdan ayrılmaya karar veren Cengiz Ünder için hevesli pek çok takım var. Geçen yıl Marsilya forması ile harika bir sezon geçiren milli oyuncu, bu sene Igor Tudor’un takımın başına geçmesiyle ciddi bir performans düşüşü yaşadı. Saha içindeki görev bölgesi ve rolü değişen Cengiz, bu yeni role uyum sağlamakta zorlandı. Tüm bunların üzerine Fransa Ligi 3. hafta maçında yaşananlar Cengiz Ünder için bardağı taşırdı.

İlk iki lig maçının ardından formasını kaybeden ve Nantes maçına yedek olarak çıkan Cengiz Ünder, Igor Tudor tarafından 65. dakikada oyuna alınmış ama sonrasında ise 83. dakikada oyundan çıkarılmıştı. Bu değişiklik sonrasında direkt soyunma odasına giden Cengiz sahadan ayrılmadan önce de Marsilya tribünlerini tek tek alkışlayarak adeta onlara veda etmişti.

Nantes maçının ardından kendisine ilgisi olan takımların tekliflerini değerlendirmeye alan Cengiz Ünder’in kararını doğrudan etkileyecek bir gelişme yaşandı ve milli oyuncunun sevgilisi Aleyna Kalaycıoğlu oyuncudan Türkiye’ye dönmesini istedi. Kendisi de bir Galatasaray taraftarı olan Aleyna Kalaycıoğlı, Galatasaray’ın Cengiz Ünder’i istemesinin ardından hem sevgilisinin yanında olması hem de zaten tuttuğu takımda forma giymesi için Cengiz Ünder’e baskı yapmaya başladı. Fakat Cengiz Ünder Galatasaray’ın teklifini kabul etse dahi Galatasaray’ın mutlaka Marsilya ile de anlaşması gerekiyor. Bu olaylar öncesinde Cengiz Ünder için 20 milyon avro civarında bir teklif bekleyen Marsilya kulübü şimdi elbette ki o beklentiyi aşağı çekmek durumunda. Ne var ki buna rağmen Galatasaray’ın teklifi Marsilya’nın beklentisinin çok uzağında gibi görünüyor.

İşte Galatasaray’ın Teklifi

Marsilya kulübü daha öncesinde 20 milyon avro civarı bir bonservis bedeli talep ettiği Cengiz Ünder için bu talebini 15 milyon avro civarına çekmiş durumda. Ne var ki Galatasaray, bunun çok altında bir teklifle çalıyor Marsilya’nın kapısını.

Galatasaray’ın teklifi ise bir yıllık kiralama ve satın alma opsiyonu. Sarı kırmızılı kulüp Cengiz Ünder için 1.5 milyon avro kiralama bedeli ve sezon sonu için de 6.5 milyon avro satın alma opsiyonu ile 8 milyon avroluk bir teklif paketi hazırlamış olsa da bu paketin Marsilya kulübü tarafından kabulü pek de mümkün görünmüyor. Marsilya takımı hiçbir surette Cengiz Ünder’i aldığından daha ucuz bir fiyata elde çıkarmayı düşünmezken zaten masada Galatasaray’ın teklifinden daha fazlasını veren kulüplerin olduğu da konuşuluyor. Galatasaray Cengiz Ünder’i gerçekten istiyorsa teklifini yukarı çekmek zorunda.