Cengiz Ünder

Dimitri Payet, Cengiz Ünder, Igor Tudor

Marsilya’da tam anlamıyla bir Bermuda Şeytan Üçgeni söz konusu. Bir tarafta yeni teknik adam Igor Tudor’un yer aldığı üçgenin diğer uçlarında ise Dimitri Payet ve Cengiz Ünder var. Önce filmi biraz geriye saralım;

Marsilya’nın başında Şilili teknik adam Jorge Sampaoli vardı ve Marsilya, milli oyuncumuz Cengiz Ünder’i Roma’dan 8 milyon avro karşılığında transfer etmişti. Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda Marsilya’nın gol yükünü üç oyuncu sırlanmıştı. Bunlardan biri forvet oyuncusu Arkadiusz Milik olurken diğer ikisi de Dimitri Payet ve Cengiz Ünder’di.

Igor Tudor ve Dimitri Payet Kavgası

Sezon başında Marsilya hoca değişikliğine gitti ve takımın başına Hırvat teknik adam Igor Tudor getirildi. Igor Tudor, Marsilya’nın alışkın olduğu 4 3 3 formasyonunu rafa kaldırdı ve üçlü savunma ile tek forvet anlayışına döndü. Ayrıca antrenman metotları ve oyuncularla iletişimi de oyuncular arasında sıkıntı yarattı. Bu noktada 2021 22 futbol sezonunun Marsilya adına en iyi oyuncusu olan Payet, takım kaptanı olmanın da verdiği sorumlulukla mevcut şikayetleri Igor Tudor’a iletti ancak Igor Tudor bir kez daha iletişim kapılarını kapattı ve Payet ile konuşmadı. Bunun üzerine Dimitri Payet de birkaç oyuncuyu daha arkasına alarak yönetimden Igor Tudor’u göndermelerini, takım olarak onunla çalışmayı istemediklerini bildirdi. İddialara göre Cengiz Ünder bu olaylar sırasında Dsimitri Payet’in yanında yer almadı oysaki diğer oyuncular kadar Cengiz Ünder de hocadan ve tarzından şikayetçiydi.

Marsilya yönetimi hoca Igor Tudor’dan yana tavır koydu ve bu gelişme üzerine eli güçlenen Igor Tudor, Dimitri Payet’i ligin ilk maçında yedek bırakırken Payet’e destek veren oyuncular arasınsa yer almayan Cengiz Ünder’i ise ilk 11’e koydu. Fakat Igor Tudor’un takımın başına gelir gelmez Cengiz Ünder’in kendi oyun planında yeri olmadığını söylediği de iddia edilmişti. Bu hareketiyle Igor Tudor, Cengiz üzerinden oyunculara mesaj verdi. Fakat Igor Tudor’un ilk 11’de Cengiz’e yer verme kararı fazla uzun sürmedi, ilk iki maçta önce 60 sonra da 45 dakika sür everdiği Cengiz’i ligin üçüncü maçında yedek bırakan Tudor 65’te oyuna aldığı oyuncumuzu 83. dakikada oyundan çıkardı. Bu Cengiz Ünder ile Marsilya arasındaki iplerin koptuğu an olurken Cengiz Ünder’i ilk teselli eden Dimitri Payet olsa da aslıdna Payet’in Cengiz Ünder’e sitemkar olduğu iddia edildi.

Dimitri Payet

Payet 59 Dakika Oynadı

Franla Ligi’nde ilk 3 maç sonudan geçen yıl Marsilya’nın en önemli oyuncusu olan Dimitri Payet toplamda sadece 59 dakika süre almış durumda. Cengiz Ünder de toplamda 125 dakika süre buldu. İddia o ki Igor Tudor iki oyuncuyu da farklı iki yöntemle dize getirdi ve takımda tüm ipleri eline aldı. Cengiz Ünder’in yakında Marsilya’dan resmi olarak ayrılması bekleniyor.