Cengiz Ünder

Marsilya Nice Deplasmanına Çıkıyor

Igor Tudor etkisiyle Fransa’nın en çok konuşulan futbol takımı olan Marsilya, Fransa Ligi 4. haftasında Nice deplasmanına konuk olacak. Temsilcimiz Cengiz Ünder’in kadroda olması beklenmiyor.

Igor Tudor Çok İyi Başladı

Sezon başında takımla yaladığı sorunlarla gündeme gelen Igor Tudor sahada aldığı skorlarla tüm eleştirilerin önünü kesmeyi başardı. Sezon başında takımdaki pek çok oyuncu ile sorun yaşadığı hatta takım kaptanı ve takımın en büyük yıldızı Dimitri Payet ile kavga ettiği söylenen Igor Tudor, yönetimin kendisinin arkasında durmasıyla beraber geri adım atmadı ve lig maçlarına Dimitri Payet’i yedek bırakarak ve oyuncularla yaşadığı sorunun kıvılcımını yaratan üçlü savunma konusunda da ısrar ederek çıktı.

Sahada oynanan oyun ve Marsilya’nın aldığı skorlar, ibreyi seyircinin nazarında da yavaş yavaş Tudor’a doğru çevirmeyi başardı. İlk maçta kendi sahasında 4 1’lik bir galibiyetle sezona giren Marsilya’da geçen yıl takımın değişmez ismi olan Dimitri Payet sadece 18 dakika süre aldı. Milli oyuncumuz Cengiz Ünder ise bu maçta 60 dakika sahada kalmıştı. Ligin ikinci maçında da Payet’in durumu değişmedi ama Cengiz’in süreleri azaldı ve Cengiz Ünder bu kez devre arasında hocası tarafından oyundan çıkarıldı.

Ligin üçüncü maçında kendi sahasında Nantes’ı ağırlayan Marsilya takımında bu kez Cengiz Ünder de Dimitri Payet ile birlikte yedek kulübesindeydi. Cengiz Ünder için ne olduysa bu maçta oldu. Oyuna ikinci yarıda giren Cengiz, 10 kişi Marsilya’nın Nantes karşısında öne geçmesinin ardından oyuna girdikten sadece 18 dakika sonra oyundan alındı. Önce şaşırtan Cengiz Ünder sonra çok sinirlendi ve direkt olarak soyunma odasına gitti. Bu maçta seyirciler Cengiz Ünder’e destek vermiş olsa da bir gerçek vardı ortada; Marsilya 3 maçta iyi futbol oynayarak 7 puan toplamış ve üstelik son aldığı 3 puanı da maçı 10 kişi tamamlayarak ve galibiyet golünü de 10 kişiyle bularak aldı.

Marsilya

Marsilya İyi Gittikçe Oyuncuların Önemi Kalmıyor

Igor Tudor takımın başına geçip de oyuncularla sorunlar yaşadığı medyaya sızdığında taraftar kaptan Payet’in arkasında durmuş, Tudor’un gitmesini istemişti. Ancak sahadaki oyun ve skorlar seyircinin gözünde isimleri yavaş yavaş daha az önemli hatta önemsiz hale getirdi. Artık hiç kimse Dimitri Payet’in yedek kalmasını konuşmuyor, hatta kimse bunu önemsemiyor bile. Herkes sahadaki oyuna ve skorlara odaklanmış durumda.

Igor Tudor Marsilya’da oyuncularla girdiği savaşta ilk raundu kesin olarak kazandı ve seyirciyi de arkasına aldı. Bu gelişmelerden sonra Dimitri Payet’in de geri adım atıp mevcut şartlardaki rolünü benimseyeceği ve Igor Tudor’un otoritesini kabul edeceği düşünülüyor. Tabii bir nüans var; sahadaki oyun ve skorlar böyle olduğu sürece. Oysaki Igor Tudor takımları sezona iyi başlayıp sonra biraz düşüş yaşayan takımlar. Bu kez de öylesi olursa o düşüş sırasında çok yalnız kalacaktır Hırvat teknik adam.