Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Yedek Başlayacak

Fransa League 1’in 4. haftasında Nice deplasmanına konuk olacak Marsilya’da Igor Tudor, milli oyuncumuz Cengiz’e forma vermeyecek. Cengiz Ünder, Nice maçına yedekler arasında başlayacak. Sezonun ilk 2 maçında ilk 11 çıkan Cengiz Nantes maçında yedek soyunmuştu.

Igor Tudor Oyuna Almayacak İddiası

Ligin ilk iki maçında önce 60 sonrasında ise 45. dakikada oyundan aldığı Cengiz Ünder’in sinirleriyle oynayan Tudor Nantes maçında ise milli oyuncumuz Cengiz Ünder’i çileden çıkarmıştı. Maça yedekler arasında başlayan Cengiz Ünder’i 65. dakikada oyuna alan Igor Tudor, takımının 10 kişi iken öne geçmesinin ardından bir hücumcu çıkartıp savunmacıyı oyuna sürmek istedi ve sahada çıkardığı hücucmcu ise 18 dakika önce oyuna aldığı Cengiz Ünder oldu. Bu değişiklik Cengiz Ünder ve Hırvat teknik adam arasındaki tüm ipleri adeta kopardı. Cengiz Ünder’in kenara dönüp ne yapıyorsun minvalindeki hareketlerine, yapabileceğim bir şey yok çık hadi anlamına gelebilecek jest ve mimiklerle karşılık veren Igor Tudor’un bu hareketinin ardından milli oyuncu Cengiz Ünder direkt olarak soyunma odasının yolunu tutmuştu.

Konuyla ilgili Cengiz Ünder’den bir açıklama gelmese de oyuncunun yakın çevresine Marsilya takımı ile devam etmek istemediğini bildirdiği öğrenildi. Hatta Türkiye’den de Galatasaray kulübünün oyuncuya ciddi bir ilgisinin olduğu biliniyor. Fakat burada da Cengiz Ünder’in yüksek bonservisi bir engel olarak Cengiz’i isteyen takımların karşısına çıkıyor. Bu sene Igor Tudor ile sorunlar yaşıyor olsa da Cengiz Ünder geride kalan 2021 22 futbol sezonunu kendisi adına çok başarılı bir şekilde noktaladı ve değerini katladı. Güncel piyasa değeri 20 milyon avro olarak ölçülen Cengiz Ünder için Marsilya kulübü ödediği bedelin en az iki katını istiyor. Cengiz Ünder’i Roma’dan 8 milyon avroya kadroya katan Marsilya Cengiz’i isteyen ve buna yakın rakamlarla kapısını çalan kulüplerden 20 milyon avro talep ediyor ve bu da transferi çıkmaza sokuyor.

Avrupa için transferin son günlerine gelinen şu zamanlarda Marsilya geri adım atmazsa Galatasaray’ın kiralama formülü biraz daha ön plana çıkabilir gibi duruyor zira Igor Tudor Cengiz’i Cengiz de Marsilya’yı artık istemiyor.

Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Nice Maçında Oynamayabilir

Nice maçında yedek kulübesinde oturacak olan Cengiz Ünder’e Nantes maçındaki tavırları sebebiyle kızgın olduğu söylenen Igor Tudor‘un zaruri haller dışında Cengiz Ünder’i sahaya sürmeyeceği öğrenildi. Cengiz’in direkt soyunma odasına gitmesine çok sinirlenen Tudor’un Nantes maçındaki bu hareketi otoritesine bir saldırı olarak yorumladığı bu sebeple patronun kim olduğunu Cengiz Ünder üzerinden tüm takıma bir kez daha göstermek istediği iddia ediliyor. Diğer yandan sahadaki skorlar ve oynanan futbol da Hırvat teknik adamın elini bir hayli güçlendirmekte. Igor Tudor, başta kendisine karşı olan Marsilya seyircisini de artık yavaş yavaş arkasına almış durumda. Nice maçında gelecek bir 3 puan ile Igor Tudor artık krallığını ilan edebilir.