Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Kalacak Mı?

Marsilya’da teknik direktör Igor Tudor ile yaşadığı sorunlarla gündeme gelen Cengiz Ünder için Marsilya’dan kesin olarak ayrılacak deniliyordu. Ancak transfer penceresinin kapanmasına artık çok az kalmış olmasına rağmen Cengiz Ünder hala Marsilya’nın oyuncusu ve milli oyuncunun adının geçtiği transfer haberleri de artık kesilmiş durumda.

Cengiz Ünder

Sorun Yüksek Bonservisi

Aslında Cengiz Ünder daha Igor Tudor takımın başına geldiği ilk anda takımdan ayrılma ihtimalini seçenekler arasında almıştı aslında. Çünkü basında çıkan haberler Igor Tudor’un da Cengiz Ünder’i takımda düşünmediği yönündeydi. Ama ligin başlamasıyla beraber Igor Tudor Cengiz Ünder’e ilk 11’de forma şansı verdi. Ancak ilk 11’de sahaya sürdüğü Cengiz Ünder’i ligin ilk maçında 60. dakikada, ligin ikinci maçında ise 45. dakikada sahada aldı Igor Tudor.

Bu iki maçın ardından da Cengiz Ünder ile ilgili ayrılık haberleri tıpkı sezon başında olduğu gibi yeniden çıkmaya başladı ama bu haberlerin manşetleri süslediği an Nantes maçından sonra geldi. Igor Tudor, içeride oynanan Nantes maçında Cengiz Ünder’i oyuna yedek kulübesinde başlattı. Maçın ikinci yarısı oynanırken 65. dakikada milli oyuncumuzu sahaya sürdü Igor Tudor. Ancak 83. dakika geldiğinde ilginç bir an yaşandı ve oyuna sadece 18 dakika önce dahil olan milli oyuncumuz Cengiz Ünder’i forma numarası değişiklik tabelasında göründü. Önce bir yanlışlık olduğunu sanan Cengiz, oyundan kendisinin alındığını öğrenince deliye döndü ve tribünleri tek tek alkışlayıp adeta onlara veda ederek soyunma odasının yolunu tuttu.

İşte bu maçın ardından Cengiz’in Marsilya’dan ayrılacağına dair haberlerin sayısı bir anda arttı. Marsilya, 1 sene önce, sezon başında takıma 8.4 milyon avro ödeyerek kattığı Cengiz Ünder için 20 milyon avro bir bonservis bedeli belirledi. Ancak Marsilya, daha doğrusu Igor Tudor ile milli oyuncumuz arasında yaşanan sorun Cengiz’in taliplerinin fiyat düşürmesine neden oldu. Belki sezon başında Marsilya’nın kapısını 20 milyon avroya yakın teklifle çalacak takımlar, bu olaylardan sonra bu transferi daha ucuza bitirebiliriz diye düşünüp çok daha düşük teklifler ilettiler Marsilya’ya. Keza Cengiz’in ayrılmak istemesi de bu takımların elinde bir koz oldu adeta. Marsilya ise geri adım atmadı ve 20 milyon avroda diretti. İşte transferin son günlerine gelirken Cengiz Ünder ile ilgili haberlerin kesilmesinin en büyük nedeni bu durum.

Cengiz Ünder İçin Galatasaray Hala Devrede

Milli oyuncuya Galatasaray‘ın ilgisi ise azalmadan devam ediyor. Ancak sarı kırmızılı kulüp Cengiz için kiralık formülü üzerinde duruyor. Fransa’daki bağlantılarını devreye sokan Galatasaray ile Marsilya arasındaki asıl problem ise opsiyon kısmında. Galatasaray milli oyuncu için satın alma opsiyonu isterken Marsilya ise bu opsiyonu zorunlu olarak koymak istiyor. Tabii iki takımın koymak istediği opsiyon bedelleri arasında da ciddi bir fark var. Bakalım kalan sayılı günde Cengiz Ünder’in akıbeti ne olacak?