Cengiz Ünder

Marsilya Clermont İle Karşılaşacak

Fransa’daki temsilcimiz Cengiz Ünder’in takımı Marsilya 2022 23 futbol sezonunun 5. maçında kendi sahasında Clermont takımını ağırlayacak. Maçta temsilcimiz Cengiz Ünder’in süre bulması hayli düşük bir ihtimal olarak görülüyor.

Cengiz Ünder Nice Maçında Oynamamıştı

Marsilya teknik direktörü Igor Tudor’un Nantes maçında 18 dakika süre verip oyundan aldığı ve bu değişiklik sonrasında direkt soyunma odasına giden Cengiz Ünder’in Marsilya’da ayrılacağı iddia edilmiş hatta Galatasaray’ın da devrede olduğu söylenmişti. Gelinen noktada Avrupa’da transfer penceresi kapanmak üzere ve Cengiz Ünder için şu an masada olan ciddi bir teklif de yok.

Peki Nanstes maçında neler olmuştu? Marsilya’nın başına geçen Igor Tudor’un daha hazırlık kampında oyuncular ile arasının açıldığı konuşuluyordu. İspatlanmış herhangi bir şey olmasa da dedikodular bir hayli fazlaydı. Marsilya, bu dedikodular eşliğinde başladı sezona. Ligin ilk maçında milli oyuncumuz Cengiz Ünder ilk 11’de yer buldu kendisine ve 60 dakika sahada kaldığı maçı Marsilya 3 puan ile kapattı. Ligin ikinci maçında da sahaya ilk 11’de çıkan oyuncumuz bu kez 60 değil 45 dakika sahada kalabildi ve devre arasında oyundan alındı. Ligdeki ilk iki maçın ardından formasını kaybeden Cengiz Ünder, Nanstes maçına yedekler arasında başladı. İkinci yarıda, 65. dakikada oyuna giren Cengiz Ünder o sırada 10 kişi olan takımı Marsilya’nın skorda öne geçmesini saplayan golün gelmesinin ardından 83. dakikada, yani oyuna girdikten 18 dakika sonra oyundan alınmak istendi. Önce şaşıran ve sonra da tepki gösteren Cengiz Ünder, Igor Tudor’un kararını değiştiremedi ve sahadan çıkıp direkt soyunma odasına gitti.

Nantes maçının ardından Nice maçına çıkan Marsilya bu maçı 3 0 ile deplasmanda kazanırken milli oyuncumuz Cengiz Ünder bu maçta yedekler arasındaydı. Nantes maçında yaşananlarda sonra hiç kimse bu maçta Cengiz Ünder’in ilk 11’de sahaya çıkmasını zaten beklemiyordu ama 5 oyuncu değişikliği hakkının hepsini kullanan Igor Tudor’un Cengiz’i oyuna sürmemesi Cengiz’e yönelik bir tepki olarak yorumlanmıştı. Milli oyuncumuzun cephesindense yaşanılanlara dair herhangi bir açıklama gelmedi. Nice maçındaki bu tavrın ardından Igor Tudor‘un Clermont maçında da Cengiz Ünder’i maç kadrosuna alması ancak yine maç boyunca oyuncuyu yedek kulübesinde tutması öngörülüyor.

Marsilya

Marsilya Galibiyet İstiyor

Tüm bu tartışmaların ve olayların ise önemi günden güne azalmakta aslında. Zira sezon başında Marsilya taraftarının da Igor Tudor’a yönelik tepkileri olsa da sahada oynanan oyun ve alınan skorlar tepkilerin dinmesini sağlamış durumda. 20 takımlı Fransa Ligi’nde Marsilya 4 hafta sonunda mağlubiyet görmemiş takımlardan birisi ve 10 puanla ligin zirve grubunda yer almakta. Ayrıca iyi de futbol oynuyor Igor Tudor’un takımı. Bu skorlar geldikçe de Marsilya taraftarı sahada kimin oynayıp kimin oynamadığını hiç umursamayacak gibi görünüyor.