Cengiz Ünder

Marsilya Clermont’u Tek Golle Geçti

Igor Tudor yönetimindeki Marsilya, Fransa Ligi’nin tozunu atmaya devam ediyor. Son olarak kendi sahasında Clermont takımını konuk eden Igor Tudor’un takımı bu maçtan da tek golle galip ayrılmayı başararak yoluna yenilgisiz devam etti. Beş maç sonunda 4 galibiyet 1 beraberlik alan takım Fransa Ligi’nde 5. hafta geride kalırken lider PSG ve 2. sıradaki Lens ile aynı puana sahip olup 3. sırada yer aldı.

Cengiz Ünder Yedek Başladı

Marsilya’daki temsilcimiz Cengiz Ünder bu maça yedekler arasında başladı. Igor Tudor takımın başına geldikten sonra Cengiz Ünder’i takımda düşünmediği dedikoduları çıkmıştı. Ne var ki Igor Tudor sezonun ilk maçında milli oyuncumuza ilk 11’de şans verdi. Ligin ilk maçında ilk 11’de sahaya çıkan milli oyuncu, ikinci maçta da ilk 11’de yer buldu. Ne var ki Cengiz Ünder iki maçta da 90 dakikayı tamamlayamadı. İlk maçta 60 dakika oyunda kalan oyuncu ligin ikinci maçında o kadar bile süre bulamadı ve devre arasında oyundan alındı. Bu değişiklik aslında ligin üçüncü haftasında Cengiz Ünder’in yedek kalacağının habercisiydi, ne var ki ligin 3. maçı olan Nantes maçında olacakları kimse hayal bile edemezdi.

Nantes maçında yedekler arasında olan Cengiz 65. dakikada oyuna girdi. O sırada sahada 10 kişiydi Marsilya ve skorda eşitlik vardı. Taze kan olarak oyuna giren milli oyuncu Marsilya takımına enerji kattı ve Marsilya Cengiz’in oyuna girmesinden 18 dakika sonra golü bularak maçta öne geçti. Fakat Cengiz Ünder golün sevincini yaşayamadan yaşadığı şokla sarsıldı. Golün hemen ardından skoru korumak için oyuna stoper alan Igor Tudor oyundan henüz sadece 18 dakikadır saha olan Cengiz Ünder’in çıkmasını istedi. Bu değişikliğe anlam veremeyen oyuncumuz Cengiz Ünder, teknik direktörü Igor Tudor’a ciddi bir tepki gösterdi ve direkt soyunma odasına gitti.

Nnates maçında yaşananlardan sonra Igor Tudor, milli oyuncumuz Cengiz Ünder’i Nice maçında yedek soyundurdu ve 90 dakika boyunca da oyuna almadı. Bu maçın ardından kendi sahasında Clermont’u ağırlayan Marsilya’da Cengiz Ünder’in süre bulması beklenmiyordu ancak Igor Tudor bir kez daha herkesi şaşırttı ve bu maçta Cengiz Ünder’i 60. dakikada oyuna sürdü. Açıkçası muhtemelen Cengiz Ünder’in kendisi dahi bu maçta süre bulmayı beklemiyordu.

Marsilya

Marsilya Şampiyon Olur mu?

Bu soruya cevap vermek için henüz çok erken olsa da sahada ortaya kon an oyun gösteriyor ki Marsilya bu sene en büyük şampiyonluk adayı olan PSG’nin en ciddi rakiplerinden biri olacak: Fakat hemen bu noktada bir şerh düşmek gerekiyor. Igor Tudor’un takımları lige hızlı girseler de sonrasında bir düşüş yaşamalarıyla meşhurlar. Marsilya taraftarının şu an tek endişesi, Fransa spor basınının da en çok merak ettiği konulardan biri bu düşüşün yaşanıp yaşanmayacağı.