Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Milli Formayla Uçuyor

Bu sezon Fransız temsilcisi Marsilya’da sergilediği başarılı performansla takdirleri toplayan Cengiz Ünder, kuvvetle muhtemel aralıklı olarak oynandığı için pek anlaşılmıyor olsa da Milli Takım forması altında da çok başarılı bir dönem geçiriyor. 24 yaşındaki oyuncu Uluslar Ligi C grubu maçında konuk ettiğimiz Faroe Adaları karşısında 2 gol atarak galibiyeti getiren oyunculardan biri oldu. Bununla birlikte yetenekli oyuncunun oynadığı son 7 maçta 8 gole direkt olarak katkı sağlaması anlamına gelen bu 2 gol oldukça değerliydi.

Fikri Hür Vicdanı Hür Sporcu

Bu sezon İtalyan temsilcisi Roma’dan Fransız temsilcisi Marsilya’ya transfer olan Cengiz Ünder adına geride kalan sezonun son maçlarının oynandığı bu dönemde işlerin çok iyi gittiğini dile getirmekte fayda var.

Kulüp takımlarının sezonları şimdilik sona erdi ve Milli Takımlarında görev yapacak oyuncular kamplara katıldılar. Cengiz Ünder de bu isimlerden birisi ve Türkiye Milli Takımı ona çok fazla ihtiyaç duyuyor.

Alman Teknik Direktör Stefan Kuntz yönetiminde daha da iyi bir performans ortaya koymaya başlayan 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, son olarak Uluslar Ligi C kümesi maçında sahadaydı. Türkiye’nin İstanbul Olimpiyat Stadı’nda Faroe Adaları’nı konuk ettiği ve 4-0 kazandığı müsabakada Kırmızı Beyazlı takımın 1’inci ve 3’üncü gollerini atan Cengiz, bu bağlamda galibiyeti getiren ve arkadaşlarına en çok yardımcı olan isimdi.

Güncel Oranlar Burada

Mobil bahis siteleri güncel giriş adresi incelemesi yapıldığında eksiklerin en hızlı şekilde tamamlandığını ve bunu da kusursuz bir şekilde yerine getirdiklerini yine net bir şekilde görebilirsiniz. Heyecan dozajı yüksek oyunlara kaldığınız yerden katılım sağlayabilir ve aynı zamanda ceplerinizi de bir şekilde doldurabilirsiniz.  

Maçtan Fazla Gol

Bununla birlikte Milli oyuncunun bu performansının onun Milli Takım kariyerindeki olumlu tablosunu daha da güzelleştirdiğini dile getirmekte fayda var. Faroe Adaları’na attığı 2 golle Milli Takım forması altındaki 13’üncü golünü atmayı başaran 24 yaşındaki oyuncu bu 2 golle birlikte aynı zamanda son 7 Milli Maçta 8’inci golüne de katkı sağlamış oldu.

İtalya, Hollanda ve Karadağ ağlarını da sarsan Cengiz Ünder, Portekiz, Letonya, Norveç ve Karadağ karşılaşmalarında ise toplamda 4 asiste imza attı.

Kariyerinin en iyi sezonunu geride bırakan yetenekli oyuncunun birçok Türk futbolcuya da örnek olması gerektiği ortada. Kariyerinin daha ilk dönemlerinden bu yana Avrupa’ya gitmiş olmakla alakalı olarak memnuniyetini dile getiren başarılı oyuncu, bu durumun gerçekten meyvesini toplamış durumda.

Kariyerinde hangi durakta durduysa orada kendisine bir şey katmayı başaran 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, birçok farklı teknik direktörle çalıştı ve bu teknik direktörlerin hemen hemen hepsinin altında başka bir oyuncuya dönüştürülebildi.

Bu esneklik ve çok daha önemlisi oyun bilgisi ne yazık ki Türkiye’de kolay kolay kazanılabilen yetiler değiller. Nitekim Cengiz Ünder’den çok daha yetenekli oyuncular olmasına rağmen onun kadar etkili performans sergileyemeyen birçok oyuncunun sahada yer alıyor olması aslında oyuncunun oyun bilgisiyle alakalı bir durum.

Bu bağlamda onu izleyen taraftarlardan daha çok genç oyuncuların yaptıklarına ve yapmadıklarına dikkat etmesi gerek.