Cengiz Ünder
2019 yılı

Cengiz Ünder Napoli’ye Gidiyor

Roma takımı 2019 yılı son aylarında futbolcumuz Cengiz Ünder’i satacağını açıklamıştı. 2017 yılı temmuz ayında Başakşehir takımından Serie A takımı Roma’ya transfer olan Cengiz Ünder istediği futbolu oynayamamıştı. Yaşadığı sakatlık sonrası da Roma’da kadro şansı bulamayan 22 yaşındaki futbolcunun satışını Roma erteleme kararı almıştı.

Pandemi döneminde ertelenen Serie A maçları ve uygulanan karantina Cengiz Ünder’in satışı konusunu da Roma’nın gündeminden çıkardı. Corona virüsü ve başlayan lig maçlarının da seyircisiz oynanması her futbol kulübü gibi Roma’yı da ekonomik olarak sıkıntıya soktu. Roma yeni sezonda transfer bütçesi yaratmak için 3 futbolcusunu satma kararı aldı. Cengiz Ünder bu 3 futbolcu arasında ilk sırada yer aldı. Roma’da istediğini bulamayan Cengiz Ünder’i dünya futbolunun efsane kulüpleri kadrosuna dahil etmek istiyor. Premier Ligi takımları Tottenham ve Everton, Bundesliga takımı Bayern Münih, Serie A’nın lider takımı Juventus başarılı futbolcuyu renklerine bağlamak istiyor. Cengiz Ünder’i almak isteyen takımlara Serie A takımı Napoli de eklendi.

Jose Callejon Yerine Cengiz Ünder

Napoli Cengiz Ünder’i almak için harekete geçecek. Napoli’nin 33 yaşındaki futbolcusu Jose Callejon’un bu sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Serie A takımı Jose Callejon’un yerine takıma Cengiz Ünder’i almak istiyor. Roma kulübü Cengiz Ünder için bonservis ücretini 30 milyon Euro olarak belirledi.

Güncel Yazılar