Cengiz Ünder
covid 19

Roma Milan Maçı Hazırlığında

Lig maçlarına covid 19 sebebiyle ara veren İtalya Serie A maçları 20 Haziran Cumartesi günü başlamıştı. Ağustos ayında sezonu bitirmeyi planlayan Serie A takımlar için sıkı bir fikstür hazırladı. Milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in takımı Roma 24 Haziran Çarşamba günü Sampdoria ile kendi sahasında karşılaşmıştı. Roma’nın 2-1 galibiyet ile ayrıldığı bu maç takım için corona virüsü sonrası iyi bir başlangıç olmuştu.

Roma bu galibiyetin ardında 28 Haziran Pazar günü Milan ile deplasmanda karşılaşacak. Puan sıralamasında 48 puan ile 5. Sırada bulunan Roma Milan maçına galibiyet hedefi ile çıkıyor. Ligi üst sıralarda bitirmeyi hedefleyen Roma 3 puanı hedefliyor.

Milan’ın Hedef Galibiyet

39 puanla lig sıralamasında 7. Sırada bulunan Milan’ın hedefi de Roma’yı yenmek olacak. Covid 19 arasından sonra ilk maçında 22 Haziran Pazartesi günü deplasmanda Lecce ile karşılaşan Milan bu maçtan 4-1 galip ayrıldı. Milan Roma’yı da kendi sahasında yenmek ve galibiyet serisini devam ettirmek istiyor. Serie A maçları da bütün futbol maçları gibi corona virüsü önlemleri kapsamında seyircisiz oynanıyor.

Güncel Yazılar