Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Sezon Sonu Ayrılabilir

Marsilya bu sezon harika bir performans ortaya koysa da aynı şeyi milli oyuncumuz Cengiz Ünder için söylemek ne yazık ki çok zor. Geçen sezon Marsilya formasıyla Avrupa kariyerinin en golcü sezonlarından birini geride bırakan milli oyuncunun Marsilya kariyeri, takımın başına Hırvat teknik adam Igor Tudor’un gelmesiyle bir anda 180 derece değişti neredeyse. Geçen sene takımın banko oyuncusu olan Cengiz Ünder’in süreleri bu sene Igor Tudor ile birlikte fazlasıyla azaldı. Son maçlarda Cengiz Ünder hep yedek kulübesinde oyuna başlayıp ikinci yarının ortalarından itibaren süre bulabilir oldu.

Cengiz Ünder Sezona İlk 11 Başlamıştı

Cengiz Ünder 2022 23 futbol sezonuna Igor Tudor’un ilk 11’nin bir parçası olarak başlasa da sezon öncesinde aslında pek çok Marsilyalı oyuncu gibi milli yıldızın da Hırvat teknik adamla bazı sorunlar yaşadığı söyleniyordu. Hatta Cengiz Ünder’in yaz döneminde Marsilya’dan ayrılacağı da uzun süre konuşulmuş ve Marsilya, milli oyuncumuz için 20 milyon avro üzerinde bir bonservis bedeli belirlemişti. O dönem bu bedeli göze alan bazı takımlar da vardı. Hatta kulübe 12 milyon avroluk bir teklif geldiği de konuşuluyor ama Marsilya 20 milyon avroda ısrarcı diye yazılıp çiziliyordu. Bu sırada yaz kampı devam eden Marsilya’da oyuncularla üçlü savunma konusunda ısrarcı olan Igor Tudor arasında sorunlar olduğu dedikodusu çıktı. Aslında mesele Hırvat teknik adamın üçlü savunma istemesi değil, buna karşı fikir beyan etmek isteyen oyuncularına karşı kulaklarını yıkamasıydı. Ancak Cengiz Ünder’in takıman ayrılmak istediği iddiaları olsa da Cengiz Ünder’in ismi Igor Tudor ile tartışma yaşayan oyuncular arasında hiç geçmedi.

Belki bunların da etkisiyle ligin ilk maçında ilk 11’de sahaya çıktı Cengiz Ünder ve sahada 60 dakika kaldı. Ligin ikinci maçında yine 11 çıkan oyuncumuz bu kez sahada sadece ilk yarı boyunca kalabildi. Bu maçın ardından 2. maçın ardından ilk 11’deki yerini kaybeden milli oyuncunun asıl kopuşu yaşadığı maç ise ikinci yarıda oyuna girip de sadece 18 dakika sonra sahadan çıkarıldığı Nantes maçı oldu. Bu maçın ardından Cengiz Ünder’in takımdan ayrılacağı haberleri yine gündeme gelse de bu yaşanan olayı fırsat bilen takımalr Cengiz Ünder’i daha uygun bir bonservisle takımlarına katmayı deneseler de buna müsaade etmedi Marsilya takımı ve Cengiz Ünder Marsilya’da kaldı.

Cengiz Ünder

Sezon Sonu Ayrılabilir

Bu maç sonrasında Cengiz Ünder’in ilk 11 çıktığı maç da oldu ama Igor Tudor, takımda asıl parça olarak Cengiz Ünder’i düşünmediğini hep gösterdi. Önemli maçların hiçbirisinde Cengiz Ünder’e ilk 11’de şans vermedi Hırvat teknik adam. Cengiz Ünder’in de mevcut durumdan rahatsız olduğunu yakın çevresine söylediği biliniyor. Sezon sonunda Cengiz Ünder’in büyük ihtimalle Marsilya’dan ayrılması bekleniyor ve alternatifler arasında Türkiye’de var.