Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’in Özeleştirili Dönemi

Bu sezon transfer olduğu Fransız temsilcisi Marsilya’da gösterdiği başarılı performansla birlikte Fransız taraftarların ve futbolseverlerin gönlüne taht kuran Cengiz Ünder, sezonun ikinci yarısında ciddi bir form düşüşü yaşamıştı. 24 yaşındaki yetenekli kanat oyuncusu, oynadığı maçlarda kaçırdığı goller, yanlış kararlar ve daha birçok nedenle eleştirilerin odağına yerleşirken, kendisiyle birlikte takımı da sert bir şekilde eleştiren isimlerden biri de Marsilya’nın yıldız oyuncusu Dimitri Payet olmuş ve bu durum taraftarları endişelendirmişti.. Clermont maçından sonra çok sert açıklamalarla özeleştirilerde de bulunan yıldız oyuncuya Cengiz Ünder bir yıldız refleksi sergileyerek hak vermişti.

Cengiz 1

Cengiz Özeleştiriyi Başardı

Bu sezon Fransa Ligue 1’de başarılı bir performans gösteren ve UEFA Konferans Ligi’nde de iyi işler çıkartan Marsilya’da genel tabloya rağmen zaman zaman işlerin pek de iyi gitmediğini söylemek gerekir.

Zira takım sezonun son haftalarında genel olarak çok ciddi bir form düşüşü yaşadı ve bu düşüşten Mavi Beyazlı formayı giyen temsilcimiz Cengiz Ünder de nasibini almıştı. Son haftalarda gösterdiği performansla ne yazık ki saç baş yolduran 24 yaşındaki oyuncu, Fransız futbolseverler ve futbol basını tarafından oldukça sert biçimde eleştirildi.

Özellikle geçtiğimiz haftalarda Marsilya’nın kendi sahasında oynadığı Clermont maçında kaçırdığı goller takımının da bozguna uğramasıyla birlikte daha da göze çarpan Cengiz Ünder, takımın genel durumuyla alakalı açıklamalarda bulunmuştu.

Hatırlanacağı üzere bu maçtan sonra Fransız temsilcisinin yıldız ismi Dimitri Payet, her zamanki sivri yapısının da etkisiyle özeleştiri minvalinde çok sert açıklamalarda bulunmuş, Fransız basınında da oyuncunun bazı takım arkadaşlarından memnun olmadığı yazılmıştı.

Gol hattının en uç bölgesinde forma giyen Milik daha rahat oynasın diye hiç sevmediği sol kanatta oynamak zorunda kalan Payet’in bir de Cengiz Ünder’in oyun tarzı nedeniyle sinirlendiği iddia edilmişti.

Cengiz 2

Tevazu ve Yıldız Olmak

Bu iddialardan sonra Cengiz Ünder’in takım arkadaşının açıklamalarına nasıl bir cevap vereceği merak konusu olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Fransız basınına açıklamalarda bulunan 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, Payet’in takımın en tecrübeli ve önemli isimlerinden biri olduğunu hatırlattı. Takım arkadaşının Clermont maçından sonra yaptığı açıklamalarda yer verdiği ifadelerin önemli olduğunu dile getiren Ünder, eleştiriye her zaman açık olmaları gerektiğini ifade etti.

Tecrübeli oyuncuları dinlemeleri gerektiğinin altını çizen yıldız oyuncu, iyi bir takım oyunu sergilemedikleri konusunda Payet’e hak verdi. Aldıkları yenilgilerin çok can sıkıcı olduğunu belirten Ünder, takımda çok fazla pişmanlık yaşandığını da itiraf etmişti.

Bu sezon Marsilya formasıyla oldukça dikkat çeken işler çıkartan ve kariyerinin en iyi sezonunu Mavi Beyaz forma altında geçiren Cengiz Ünder, buna rağmen sezon sonunda performansını toparladı.

Marsilya, Cengiz Ünder’i zorunlu şartlı satın alma opsiyonuyla kiralamış ve Ligue 1’de kalması durumunda oyuncunun opsiyonunun devreye gireceği açıklanmıştı.