Cengiz Ünder

Marsilya’da Beklenen Ayrılık Gerçekleşti

Geride kalan sezonda Milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in de başarılı performansıyla bilhassa Ligue 1’de oldukça iyi işler çıkartan Marsilya, sezonun bitimiyle birlikte ciddi bir krize girdi. Mavi Beyazlı takımın başarılı teknik direktörü Jorge Sampaoli’nin yöneticilerle arasında geçen tartışma ve hedefe giden yolda aynı görüşü paylaşmamaları tecrübeli teknik adamı ayrılık aşamasına kadar götürürken, bir süredir basında yer alan iddialar gerçeğe döndü ve Sampaoli’nin kulüpten ayrıldığı açıklandı.

Hoca Yöneticiden İstekli

Geride kalan sezonda UEFA Avrupa Ligi ve Ligue 1 gibi iki farklı alanda dikkat çeken işler ortaya koyan takımlardan biri Marsilya oldu ancak kulübün bugünleri pek de iyi geçmiyor.

Fransız ekibi geçtiğimiz sezonu başarılı bir şekilde geçirdikten sonra yeni sezona da iddialı bir çıkış yapmak istiyordu ancak planları alt üst eden bir olay yaşandı. Marsilya, 62 yaşındaki Arjantinli teknik direktör Jorge Sampaoli‘nin görevine devam etmeyeceğini açıkladı. Yabancı basında yer alan haberlere göre yeni sezon yapılanmasında transferlerde geç kalındığını belirten tecrübeli çalıştırıcı bu şartlarda görevine devam edemeyeceğini kulübe iletti.

Bu rapor doğrultusunda Fransız ekibi de Sampaoli’nin gidişine onay verdi.

Arjantinli teknik adam, geçen sezonun transfer çalışmalarına erken başlamış ve Milli futbolcumuz Cengiz Ünder‘in Marsilya’ya satın alma opsiyonlu kiralanmasını sağlamıştı.

Sampaoli’nin güvenini boşa çıkarmayan Cengiz Ünder ise ortaya koyduğu başarılı performans ile takımın vazgeçilmezlerinden biri olmuştu.

Adaylardan Biri Tanıdık

Jorge Sampaoli ile yollarını ayıran Ligue 1 ekibi Marsilya’da teknik direktör arayışları da hemen başladı.

Geçtiğimiz sezon Sampaoli önderliğinde lig ikinciliğini yakalayan Marsilya, yeniden Şampiyonlar Ligi arenasına geri dönüş hakkı kazandı. Calciomercato’nun haberine göre; Fransız ekibinin gündeminde bir dönem Galatasaray’ı da çalıştıran Igor Tudor’un olduğu iddia edildi.

Süper Lig’de 2016-2017 yılları arasında Karabükspor ve Galatasaray’da görev alan, Türkiye kariyerinden sonra Udinese, Hajduk Split ve Hellas Verona’yı çalıştıran Igor Tudor geçtiğimiz ay İtalyan takımından ayrıldığını açıklamıştı.

Serie A’nın 4. haftasından itibaren Hellas Verona’nın başına geçen Tudor, İtalyan ekibinde aldığı iyi sonuçlarla dikkat çekti. Verona, 53 puan topladığı sezonu sıralamada 9. bitirdi ve 36 maçta 1.47 puan ortalamasını tutturmuştu.

Hırvat teknik adamın yakın zaman öncesine kadar adı yine Galatasaray ile anılmıştı. Sarı Kırmızılı kulübün başkanlık seçimlerinde aday teknik direktörlerden biri olduğu iddia edilen Tudor, bununla birlikte konuya dair yeşil ışık yakan ifadelerde de bulunmuştu.

Tüm bunlardan sonra Marsilya’nın başına geçmesi durumunda Türk futbolseverler ve Galatasaraylı taraftarlar adına Cengiz Ünder ve arkadaşlarının yanına bir tanıdık daha gitmiş olacak.

Milli oyuncunun Marsilya’ya katılmasını sağlayan Sampaoli ise başka bir yerde kendine fırsatlar arayacak. Bununla birlikte Arjantinli teknik adamın ayrılmasının temsilcimiz üzerinde nasıl bir etki yaratacağı da şimdiden merak konusu.