Cengiz Ünder
Başakşehir

Cengiz Ünder’in Yeni Takımı

2017 yılı temmuz ayında Başakşehir takımından Roma’ya transfer olan Cengiz Ünder’in Roma’dan ayrılması an meselesi oldu. 2019 yılı son aylarından itibaren Cengiz Ünder’i satmayı planlayan Roma takımı satış konusunda son aşamaya geldi. Pandemi sebebiyle futbol kulüplerinin finansal zorluk yaşamasıyla Roma takımı satmak istediği futbolculardan ilk sıraya Cengiz Ünder’i yerleştirdi.

Premier Ligi takımlarından Tottenham ve Everton, Bundesliga takımı Bayern Münih, Serie A takımı Juventus Cengiz Ünder’i yeni sezonda kadrosuna dahil etmek istiyordu. Son olarak Serie A takımı Napoli 22 yaşındaki futbolcu için transfer görüşmelerine başladı ve Cengiz Ünder yeni sezonda büyük ihtimalle Napoli forması giyecek.

İki Teknik Adamın Ortak Kararı

Cengiz Ünder’i Napoli teknik direktörü Gennaro Ivan Gattuso’nun özellikle takımında istediği iddia ediliyor. Teknik direktör Gattuso’nun yeni sezonda Napoli takımında istediği 3 futbolcu ismini kulüp yönetimine verdiği biliniyor. Gattuso’nun verdiği listede ilk sırada başarılı futbolcu Cengiz Ünder vardı. Napoli Sportif Direktörü Cristiano Giuntoli ile teknik direktör Gattuso’nun Cengiz Ünder’in futbolunu beğendikleri ve iki teknik adamın ortak kararı ile futbolcuyu transfer kararı aldığı iddia ediliyor.

Güncel Yazılar