Cengiz Ünder

Christophe Galtier Transfer İstiyor

Fransa Ligue 1’de Paris Saint-Germain takımının sezon başında göreve getirdiği teknik adam Christophe Galtier son maçta da puan kaybedilmesinin ardından transfer istedi. Fransa Ligue 1’de Dünya Kupası arası öncesinde fırtına gibi esen Paris Saint-Germain, tek bir mağlubiyet bile almadan ligde ilk devreyi tamamlamıştı.

Dünya Kupası arasından en çok etkilenen takımlardan biri Paris Saint-Germain oldu. İlk devre boyunca mağlubiyet almayan takım Dünya Kupası sonrası liglerin yeniden başlaması ile birlikte daha şimdiden iki mağlubiyet aldı. Dün akşam da kendi sahasında Reims ile 1 1 berabere kalan takım son dört maçta 8 puan kaybetmiş oldu ve liderliği bile tehlikeye soktu. Maçın ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Paris Saint-Germain teknik direktörü Christophe Galtier ise transfer istedi.

Christophe Galtier

Christophe Galtier: Ön Alana Oyuncu Almamız Lazım

Sezon başında PSG’nin başına geçen Christophe Galtier daha önce ligde Lille takımı ile mucizevi bir şampiyonluk yaşamıştı. Türk futbolseverlerin iyi hatırlayacağı üzere o takımda üç Türk futbolcu da vardı. Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Zeki Çevik’in formasını giydiği Lille takımı, Paris Saint-Germain gibi bir takımın varlığına rağmen ligde şampiyon olmayı başardı. Hatta o takımın şampiyonluğundan en büyük pay sahiplerinden biri de milli oyuncumuz Burak Yılmaz’dı. Bu muazzam başarının ardından Christophe Galtier sezon sonu takımdan ayrılmış ve Nice takımının başına geçmişti. Nice takımını 1 yıl çalıştırdıktan sonra ligde şampiyon olmasına rağmen UEFA Şampiyonlar Ligi’ni bir türlü kazanamayan PSG hoca değiştirerek Christophe Galtier’i takımın başına getirmişti.

Christophe Galtier ile sezon çok iyi başlasa da PSG son haftalarda çok ciddi bir düşüş yaşıyordu. Son 3 haftada alınan 2 deplasman mağlubiyeti sonrasında dün de görece güçsüz rakibi Reims takımına kendi sahasında 1 1 ‘lik skor sonucu puan verdi Paris Sain-Germain takımı. Maçtan sonraki basın toplantısında PSG teknik adamı Christophe Galtier ön alana transfer istediğini söyledi. Finansal fair play kuralları sebebiyle transfer yapmalarının zor olduğunu ama yine de çözüm üretmeleri gerektiğini belirten Christophe Galtier’in bu sözxlerinin ardından Paris Saint-Germain yönetiminin nasıl bir tavır takınacağı ise merak konusu.

PSG’nin Ön Alanı Yıldızlar Geçidi

Christophe Galtier’in transfer istediği bölgede şu an ilk 11 çıkan oyuncular ise Brezilya milli takımının 10 numarası Neymar, Fransa milli takımının 10 numarası Kylian Mbappe ve Arjantin milli takımının 10 numarası Lionel Messi. Lionel Messi Dünya Kupası’nı da kazandı bu sene ve tüm zamanların en iyi oyuncusu olarak onu gösteren insan sayısı da bir hayli fazla. Gol yollarında sıkıntı yaşandığını söyleyen Christophe Galtier’in Dünya Kupası şampiyonu Messi’den başka bir de Dünya Kupası gol kralı Kylian Mbappe’si var ön alanda. Yine de bazı yorumcular Fransız hocaya hak verdi ve onun oyun planına uygun net bir striker gerektiğini söylediler.