Cengiz Ünder

Dünya Kupası Çeyrek Final Eşleşmeleri

2022 Katar Dünya Kupası çeyrek final maçları bugün başlıyor. 32 takımla başlayan turnuvada artık son 8 takım kaldı ve bugün 4 tanesi sahaya çıkacak. Maçların ardından ise 2 takım yarı finale giderken mağlup olan iki takım için de Dünyua Kupası hayali son bulacak. Bugün ve yarın oynanacak maçların ardından çeyrek final mücadeleleri de tamamlanacak ve yarı final eşleşmeleri belli olacak. İşte çeyrek final eşleşmeleri;

9 Aralık Çeyrek Final Maçları

Bugün dört çeyrek final müsabakasının iki tanesi tamamlanacak ve tur atlayan iki takım birbiri ile eşleşecek yarı finalde.

Brezilya – Hırvatistan: Brezilya Dünya Kupası’nın en büyük favorilerinden biri. Kupa başlamadan önce Brezilya, Arjantin ve Fransa’dan birinin kupayı alacağı düşünülüyordu. Bu üç takımın tamamı son 8 tamım içerisine kalmayı başardı ve bugün oynanacak maçların ardından da bizler bir Brezilya Arjantin yarı finali izleyebiliriz. Bu durumda finalistlerden biri de mutlaka kupa öncesindeki 3 favoriden biri olmak zorunda. Yani yorumcular gayet isabetli tahminde bulunmuşlar. Tabii öncesinde Brezilya’nın Hırvatistan’ı elemesi gerekecek ama bu kağıt üzerinde kolay görünse de pratikte zor bir iş. Çünkü her ne kadar kadro kalitesi olarak Brezilya ile boy ölçüşebilecek bir takım olmasa da kaptanları L. Modric etrafında kenetlenmiş çok sistemli bir takım Hırvatistan ve büyük bir adanmışlıklar mücadele ediyorlar. Brezilya için işler sanıldığı kadar kolay olmayabilir.

Arjantin – Hollanda: Lionel Messi önderliğindeki Arjantin adım adım kupaya yürüyor ve Hollanda güçlü bir takım olsa da otoriteler Arjantin’in Turuncuları da Messi’nin önderliğinde geçecekleri konusunda neredeyse hemfikirler. Maçın ilginç noktalarından biriyse kimse onları favori görmese de Hollanda‘nın kendisini kupanın favorisi olarak görmesi. Her fırsatta bu kupayı istediklerini ve alma şanslarının da çok yüksek olduğunu vurguladı Hollanda teknik heyeti. Bu maç bu iddialarını desteklemek için harika bir fırsat aslında ama favori Arjantin.

çeyrek final

10 Aralık Maçları

Portekiz – Fas: Fas takımının buraya kadar gelmesi büyük bir sürpriz, buradan öteye geçmesi ise mucize olur ama yine de bir şansları var. Portekiz bu noktaya kadar formunu artırarak gelmiş olsa da yine de asla bir Fransa ya da Arjantin değiller. O sebeple Fas’ın kesinlikle bir şansı var tabii Crsitiano Ronaldo’nun söyleyecek son bir sözü olup olmadığı da önemli bu noktada.

İngiltere – Fransa:Üç büyük favorinin ardından Belçika ve İspanya’nın da kupaya erken vedasıyla kupanın en büyük 4. favorisi İngilizler olarak görülüyor ne var ki yarınki maçlarından ardından ya en büyük favori Fransa ya da 4. favori İngiltere bu kupaya veda etmek zorunda kalacak. Çeyrek finallerin en dikkat çekici maçı kesinlikle bu maç. Ve Fransa bir adım önce olsa da bu maç her sonuca açık.