Cengiz Ünder

Fransa Ligue 1 Start Alıyor

Katar 2022 Dünya Kupası’nın Arjantin şampiyonluğu ile sona ermesinin ardından tekrar başlayan Avrupa liglerinden biri de Fransa Ligue 1. Bu lig Cengiz Ünder’in formasını giydiği Olimpik Marsilya’nın da yer alması sebebiyle Türk futbolseverler tarafından da yakından takip edilen bir lig. Ayrıca Lionel Messi, Kylian Mbappe ve Neymar gibi dünyanın en büyük birkaç futbolcusundan üçünü kadrosunda bulunduran PSG sayesinde tüm dünyadaki futbolseverlerin ilgisini çekmekte Ligue 1.

Cengiz Ünder

20 takımlı Fransa Ligue 1’de her hafta 10 maç oynanıyor ve bu 10 maçın 8 tanesini bugün izleyebilecek futbolseverler. Kalan iki maç ise 29 Aralık Pazar günü oynanacak. Temsilcimiz Cengiz Ünder‘in takımı Olimpik Marsilya, devre arası sonrasında ilk maçını yarın akşam kendi sahasında Toulouse ile oynayacak.

Ligue 1 Şampiyonluğu Favorisi Olan PSG’nin Durumu Merak Ediliyor

Ligue 1’in en büyük şampiyonluk adayı hiç şüphesiz ki kadrosunda Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappe gibi oyuncuları barındıran PSG. Ve PSG’nin Dünya Kupası arasından nasıl döneceği ciddi bir merak konusu. Elbette ki takımın teknik becerisinden, yeteneğinden kimsenin şüphesi yok ama sorun takımın yıldızlarının mental durumları. Hatırlanacağı üzere 2022 Dünya Kupası finalinde Fransa ile Arjantin arasında oynandı. Bu final dünyada her futbolseveri çok ilgilendiriyor olsa da PSG için bambaşka bir anlam ifade ediyordu. PSG’nin iki önemli yıldızı Lionel Messi ve Kylian Mbappe, finalde karşı karşıya gelen Arjantin ve Fransa’nın en önemli oyuncuları ve 10 numaralı formalarının sahipleriydi.

Ligue 1

Ayrıca Kylian Mbappe ile Lionel Messi arasıdna bazı sorunlar olduğu Messi’nin PSG’ye transferinden beri yazılıp çizilse de bunlar hep dedikodu olarak kaldı, ta ki Dünya Kupası’na kadar. Dünya Kupası başlamadan önce Messi – Ronaldo tartışmaları devam ederken Kylian Mbappe Ronaldo’nun dünyanın en iyi futbolcusu olduğuna dair bir söylemde bulundu. Takım arkadaşı Messi’ye rağmen böyle bir açıklamanın gelmiş olması Messi – Mbappe olayını yeniden gündeme taşıdı. Ve Dünya Kupası finali tam anlamıyla bu iki oyuncunun düellosuna döndü. Kupayı, Messi’nin takımı Arjantin kazanırken gol kralı ise Kylian Mbappe oldu. Messi finalde 2 gol atarken Mbappe ise hat trick yaptı. Bu nefis çekişmenin takıma nasıl yansıyacağı ise ciddi bir merak konusu.

Cengiz Ünder’in Daha Verimli Olması Bekleniyor.

Fransa Ligue 1’deki temsilcimiz Cengiz Ünder, kendisi adına harika geçen 2021 22 futbol sezonunun ardından 2022 23 futbol sezonunun ilk yarısında oldukça verimsiz bir performans ortaya koydu. Teknik direktör Igor Tudor’un sistemine bir türlü uyum sağlayamayan Cengiz Ünder, ilk 11’deki yerini de kaybetti ve yedek kulübesine hapsoldu. Ligin ikinci yarısı ile beraber Igor Tudor’un Cengiz Ünder ile özel olarak ilgilendiği ve oyuncudan beklentisinin büyük olduğu öğrenildi. Cengiz Ünder’in ligin ikinci yarısında daha fazla forma giymesi bekleniyor.