Cengiz Ünder

Galatasaray Mauro Icardi’ye Kavuştu

Galatasaray’da günlerdir süren bekleyiş sona erdi ve Paris Saint Germain’in Arjantinli yıldızı Mauro Icardi ile Galatasaray buluştu. Paris Saint Germain’in Arjantinli yıldızı Mauro İcardi, dün akşam geç saatlerde özel bir uçakla İstanbul’a geldi. Yoğun bir taraftar kalabalığının karşıladığı Mauro Icardi eşi ve aynı zamanda menajeri olan Wanda Nara ve çocukları ile birlikte çıktı Galatasaray taraftarının karşısına.

Bonservisi 10 Milyon Avro

Galatasaray, Fransız kulübü Paris Saint Germain’den 2022 – 2023 futbol sezonunda kiralık olarak almıştı Mauro Icardi’yi. Harika bir performans ortaya koyan Arjantinli golcü hem düşüşteki kariyerini adeta şaha kaldırmış hem de Galatasaray’ı şampiyon yapan en büyük faktör olmuştu. Derbilerde golleri ile taraftarın sevgilisi olan Mauro ıcardi, şampiyonluk maçının da kahramanı olmayı başardı. Galatasaray taraftarı da sarı kırmızılı takımın yönetimi de geride kalan ve şampiyon olarak tamamlanan sezonun ardından Mauro Icardi’nin bonservisini istiyordu. Ancak Mauro Icardi’nin başarılı performansı sonrasında Paris Saint Germain‘bin bonservis beklentisi arttı ve dahası devreye Arap kulüpleri de girdi.

Türk spor basınında da yabancı basında da Arjantinli yıldız Mauro Icardi’nin Suudi Arabistan kulüplerinden çok cazip teklifler aldığı ve bu kuılüplerin Paris Saint Germain ile de anlaştığı haberleri çıktı ama Galatasaray’ın başarılı yöneticisi Erden Timur, Mauro Icardi ile her gün temas halinde olduğunu, her gün telefonla görüştüğünü söyledi ve bu transferin peşini hiç bırakmadı. Arjantinli süper yıldız da eşi ve menajeri olan Wanda Nara ile görüşerek Arap yarımadasında gitmeme ve oradan gelen teklifleri reddetmeye karar verdi. Bu karar, Galatasaray takımının transferde elini çok güçlendirdi.

Cimbom, Mauro Icardi ile anlaşmaya varmıştı zaten ve Arap kulüplerinin devre dışı kalmasının ardından sarı kırmızılı takım da Paris Saint Germain’i ikna etmeyi başardı. İki kulüp 10 milyon avro bonservis bedeli konusunda anlaşmaya vardı. Transfer bitti denilirken başka bir problem çıktı ve taraftarın da Mauro Icardi özlemi devam etti bu sebeple. Oyuncunun eşi Wanda Nara, hastaneye rıtin kontroller için gittiğinde bazı değerlerinin anormal olduğu saptandı. Wanda Nara’nın kan kanseri olmasından şüphelenen doktorlar tetkiklerini genişlettiler ve bu tetkiklerin sonuçları gelene kadar da transfer süreci uzadı. Sonunda korkulan olmadı ve Wanda Nara’nın sağlığında önemli bir probleme rastlanmayınca Mauro Icardi ailesi de Türkiye’ye geldi.

Galatasaray

Galatasaray İmza Töreni Düzenleyecek

Sarı kırmızılı taraftarlar Mauro Icardi transferini o kadar istiyorlardı ki tüm bu süreçte hem Mauro Icardi’yi hem de Wanda Nara’yı sosyal medyadan mesaj yağmuruna tutuyorlardı. Hatta Wanda Nara sonunda bir sorun olmadığını gösterebilmek için Mauro Icardi’nin Galatasaraylı bir termosu kullandığı ve sarı kırmızılı takımın kıyafetlerini girdiği bir fotoğraf paylaştı.

Sarı kırmızılı takım, Arjantinli yıldıza senelik 6 milyon avro ödeyecek. Uzun uğraşlar sonucunda gerçekleştirilen bu transferin ardından sarı kırmızılı takımın Arjantinli yıldızı imza töreni düzenleyeceği öğrenildi.