Cengiz Ünder

Igor Tudor Cengiz Ünder’e Güveniyor

Milli oyuncumuz Cengiz Ünder kariyerinin en enteresan sezonlarından birisinin 2022 23 futbol sezonunda Igor Tudor ile yaşıyor. Igor Tudor önderliğindeki Marsilya’da sezonun ilk yarısı boyunca sıklıkla yedek oturan ve sürekli olan adı transfer haberlerinde geçen Cengiz Ünder’in takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu ama Hırvat teknik adam Igor Tudor, milli oyuncunun möutlak suretle takımda tutulması gerektiği konusunda yönetime bir rapor sundu.

Igor Tudor Nantes Maçında 18 Dakikada Oyundan Almıştı

Kariyeri boyunca 4 3 3 formasyonunda kanat forvet olarak oynayan Cengiz Ünder Hırvat teknik adamın görevi devralması ile birlikte Olimpik Marsilya için kanat forvet bir saha içi pozisyonu ortadan kalktı. 3 4 2 1’de forvet arkasındaki iki oyuncudan biri olarak düşündü Igor Tudor milli oyuncumuz Cengiz Ünder’i. Fakat milli oyuncu bu pozisyonda çok zorlandı. Kariyeri boyunca topu, rakip kaleye yüzü dönük olarak alan Cengiz, bu yeni pozisyonunda topla sırtı dönük olarak buluşmaya başladı. Ayrıca savunma anlamında da Cengiz’den beklentileri farklıydı Hırvat teknik adamın. Tempolu futbol ve yoğun pres talep eden Hırvat hoca, top rakipteyken Cengiz Ünder‘den tam bir 8 numara gibi savunma yapmasını bekliyordu.

Ligde ilk iki hafta boyunca ilk 11’de sahaya çıkan milli oyuncumuz ilk maçta 60 dakika, ikinci maçta ise 45 dakika sahada kalabilmişti. Sonrasında ilk 11’deki yerini kaybeden oyuncumuz adına asıl kırılma anı ise Nantes maçında oldu. Nantes karşısında sahaya yedekler arasında çıkan Cengiz Ünder ikinci yarının ortalarında oyuna dahil oldu, fakat oyuna girdikten sadece 18 dakika sonra oyundan alınan milli oyuncu direkt soyunma odasına gitti. Bu maçtan sonra Cengiz Ünder ile Olimpik Marsilya’nın yollarının ayrılacağına kesin gözüyle bakılıyordu. O dönemde Galatasray ve Fenerbahçe’nin adı sık sık Cengiz Ünder ile yazılmaya başlandı. Sonrasında bu dedikodular durdu ve Dünya Kupası arasında da bu kez de Beşiktaş ile Cengiz Ünder ismi sık sık basında birlikte yer aldı. Dünya Kupası arasında ise Igor Tudor’un oyuncumuzda özel olarak ilgilendiği ve yönetime de Cengiz Ünder kendisi ayrılmak istemediği sürece takımda tutulmalı raporunu verdiği söyleniyordu. Dünya Kupası arasının ardından bu iddiaları doğrulayan gelişmeler yaşanıyor.

Igor Tudor

Cengiz Ünder’i İlk 11’e Hazırlıyor

Hırvat teknik adam gelen haberlere göre milli oyuncumuzu ilk 11’e hazırlıyor. Ligin ilk devresinde 3 4 2 1 formasyonuna ciddi bir uyum sıkıntısı yaşadığı gözlemlenen Cengiz Ünder ile özel olarak ilgilenen Igor Tudor, geçen sene takımın en skorer isimlerinden olan Cengiz Ünder’in özel yeteneklerinden yararlanabileceği formüller üzerinde de çalışıyor. Ligin ikinci devresinde hem daha fazla ilk 11 şansı bulması bekleniyor Cengiz Ünder’in hem de hocası ondan goller ve asistlerle daha fazla skor katkısı bekliyor. Bu sezon her şeyiyle Cengiz için oldukça enteresan ve görünüşe göre öyle de devam edecek.