Cengiz Ünder

Lionel Messi Motivasyon Kaybı Yaşayabilir

Arjantin Milli Takımı ile 2022 Dünya Kupası’nı kazanan Lionel Messi karayerindeki tek eksik parçayı da tamamlamış oldu böylece. Turnuva öncesinde zaten pek çok yorumcu Arjantin’i bu kupanın favorilerinden biri olarak görüyordu. Hatta olaya daha romantik yaklaşan pek çok futbolsever, futbolun Lionel Messi’ye bir Dünya Kupası borcu olduğunu söylemişti sosyal medyada. Ve nihayet Lionel Messi, kariyerinin son deminde her futbolcunun hayalini kurduğu bu büyük kupayı kazanarak karayerindeki kupa koleksiyonunun tek eksik parçasını da oraya koymayı başardı.

Lionel Messi ve Arkadaşlarının Hedefi Uefa Şampiyonlar Ligi

Dünya Kupası tüm güzel anıları ile geride kaldı ama ligler devam ediyor. Bilindiği üzere bu sene Dünya Kupası’nın daha öncekilerden farklı olarak kışın düzenlenmesinin nedeni ev sahibi ülkenin Katar olmasıydı. Katar’ın iklim koşulları turnuvanın yazın yapılmasına engel teşkil ediyordu. İlk olarak klimalı kapalı statlar düşünülse de sonrasında en uygun olanın kupanın tarihini kış aylarına kaydırmak olduğu konusunda fikir birliğine varıldı. Tabii bu durum pek çok Avrupa liginin takviminin değişmesine neden oldu. Bu liglerden birisi de Lionel Messi’nin de formasını giydiği Paris Saint-Germain’in yer aldığı Fransa Ligue 1 oldu.

Dünya Kupası’nın sona ermesiyle birlikte Ligue 1 yeniden start alıyor. Kariyerinin en büyük hatta belki de elde edemediği tek hayali olan Dünya Kupası’nı kazanan Lionel Messi için de yeni bir mesai demek bu. Çünkü Paris Saint-Germain tüm o görkemli kadroyu UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için kurdu. Ve bazı yorumculara göre UEFA Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak Dünya Kupası’nı kazanmaktan bile daha zor.

Dünya Kupası öncesinde Lionel Messi için Dünya Kupası’nı kazanırsa tüm zamanların en iyi futbolcusu olduğu tescillenir yorumları yapılıyordu. Lionel Messi, kupayı kazandı ama günümüz dünyasında her şeyi tüketmek çok hızlı olduğu gibi bu büyük başarı da çoktan tüketildi aslında ve futbol dünyası şu an Lionel Messi’den Paris Saint-Germain takımına bir UEFA Şampiyonlar Ligi kazandırmasını bekliyor. Lionel Messi’nin bunu yapabilecek motivasyonu olup olmadığı ise soru işareti. Diğer yandan olayın bir de Kylian Mbappe boyutu var tabii.

Lionel messi

Kylian Mbappe Finali Kaybetti

Fransız genç yıldız Kylian Mbappe ve takımı Fransa, Dünya Kupası’nı finalde Arjantin’e kaybetti. Finalde Lionel Messi 2 gol atarken Kylian Mbappe ise hat trick yaptı ve bu 3 gol ona Dünya Kupası gol krallığını getirdi. Ama tarih kazananı konuşacağından Dünya Kupası’nın yıldızı tartışmasız şekilde Lionel Messi oldu. Lionel Messi ile Kylan Mbappe ise takım arkadaşı ve aynı hedefe yürümesi gereken bu iki oyuncu arasında Dünya Kupası öncesinde başlayan ve hala sürdüğü iddia edilen bir çekişme söz konusu. Bu iddiaların ne kadar doğru olup olmadığını ise zaman ve Paris Saint-Germain takımının UEFA Şampiyonlar Ligi performansı belirleyecek.