Cengiz Ünder

Igor Tudor Devam Etmeyecek

Olimpik Marsilya takımında Hırvat teknik adam Igor Tudor, çok büyük ihtimalle önümüzdeki sezonda Olimpik Marsilya’nın başında olmayacak.

Igor Tudor

Sezon Başında Gelmişti

Cengiz Ünder2in formasını giymesi nedeni ile sık sık Türk spor basınında da kendisine yer bulan Olimpik Marsilya takımı 2021 – 22 futbol sezonunda Jorge Sampaoli yönetimindeydi. Ligi Paris Siant Germain’in ardında 2. sırada tamamlamıştı Cengiz Ünder ve arkadaşları. Milli oyuncumuz Cengiz Ünder, Jorge Samapoli’nin takımında 4 3 3 formasyonunda takım kaptanı D. Payet ile beraber kanat forvet olarak görev almış, D. Payet solda ve Cengiz Ünder’de sağ kenarda çok etkili bir performans ortaya koymuşlardı. Milli oyuncumuz Avrupa kariyerinin ev verimli sezonlarından birini yaşamıştı geçen sene Olimpik Marsilya forması ile.

Olimpik Marsilya takımı sezon başında hoca değişikliğine gitti. Şilili teknik adam Jorge Samapoli ile yollarını ayıran Fransız kulübü İtalya’da Verona takımı ile harika bir sezon geçiren ve oynattığı oyunla herkesin takdirini kazanan Hırvat teknik adam Igor Tudor’u takımın başına getirdi. Öte yandan bir dipnot olarak belirtmek gerekirse Marsilya’dan ayrılan Jorge Sampaoli de İspanyol kulübü Sevilla ile anlaştı ama kötü bir performans ortaya koyan Şilili teknik adam sezonu tamamlayamadan Sevilla’dan ayrıldı.

Igor Tudor ile Olimpik Marsilya birlikteliği ise açıkçası sancılı başladı. Geride kalan sezonda 4 3 3 oynamış olan Marsilya takımını üçlü savunmaya çevirdi Igor Tudor. Mesele sadece dörtlüden üçlüye dönülmesi değildi ama. Igor Tudor 3 4 2 1 şeklinde sürdü takımını sahaya ve bu da kanat forvetlerin olmadığı bir oyun anlatışı anlamına geliyordu. Sezon başında hem Cengiz Ünder hem de D. Payet çok ciddi sorunlar yaşadı Igor Tudor ile hatta Cengiz Ünder takımdan ayrılma noktasına geldi.

Dünya Kupası arasında Cengiz Ünder ile özel olarak ilgilendi Igor Tudor ve milli oyuncu devre arasından sonra performansını ciddi derecede artırdı. Verdiği demeçlerde artık Igor Tudor’un kendisinden ne istediğini tam olarak anladığını ve bu isteklere cevap vermeye başladığını dile getirdi Cengiz Ünder.

Igor Tudor ve Olimpik Marsilya Karnesi

Hırvat teknik adam geçen sezon ligde Paris Saint Germain’in ardından 2. olan takımla bu sene ligde 3. oldu. Ancak topladığı puan ve attığı gol sayısı daha fazlaydı bu sene Olimpik Marsilya takımının. Geçen seneye kıyasla bir basama aşağıda ligin bitecek olmasının sebebi ise Lens’in olağanüstü performansı. Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda ligi 71 puanla tamamlamıştı Marsilya 38 maç sonunda.

Bu sene ise 37 maçın ardından 73 puanı var ki son hafta galip gelinebilirse ligi 76 puanla tamamlayacak takım. Geçen sezon 63 gol atan Marsilya bu sezon ise bir maçı eksik olmasına rağmen 67 gol attı şimdiye kadar. Ancak Igor Tudor’un aşamadığı bir eşik var, büyük maçlarda istediği skorları bu sezon hiç alamadı Olimpik Marsilya takımı.