Cengiz Ünder

Igor Tudor Eleştirilerin Hedefinde – 2

Uefa Şampiyonlar Ligi’nde grup sonuncusu olarak turnuvaya veda eden Olimpik Marsilya’da teknik adam Igor Tudor çok ciddi eleştiriler alıyor şu sıralar. Elbette noktaya bir günde gelinmedi. Neler yaşandığını özetlediğimiz yazımızın ilk bölümünde sezon başı dedikodularından bahsetmiştik. Bugün ise son haftalardaki mağlubiyetlere odaklanacağız.

Igor Tudor

Taraftar Arkasındaydı Ama…

Sezon başında Igor Tudor’a soğuk bakan hatta Cengiz Ünder ile yaşadığı ve ilk yazımızda bahsettiğimiz olayın ardından oyuncumuzu destekleyen taraftarlar sahada iyi skorlar alındıkça Igor Tudor’a destek olmaya başladı. Olimpik Marsilya ligde kimseye yenilmiyor ve kendisi gibi yenilmez olan PSG’nin hemen ardından liderlik mücadele veriyordu. Sahadaki baskılı futbol ve mücadele de taraftarı mest ediyordu. Fakat haftalar geçtikçe Olimpik Marsilya’nın sahadaki baskılı oyunu etkisini azalmaya başladı. Avruca UEFA Şampiyonlar Ligi de kötü gidiyordu. Bu sırada imdada Sporting Lizbon maçı yetişti ve Marsilya takımı grup lideri Lizbon’u devirerek gruptaki ilk 3 puanını almayı başardı. Her ne kadar bu maçta Sporting Lizbon 10 kişi kalmış olsa da yine de Uefa Şampiyonlar Ligi’nde gelen galibiyet herkesi sevindirmişti ama sevinç kısa sürdü ve Olimpik Marsilya için kötü günler gelip çattı.

Uefa Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk galibiyetin ardından ligde kendi sahasında lig sonuncusu Ajaccio maçına çıkacak olan Olimpik Marsilya’da herkes bol gollü rahat bir galibiyete odaklanmıştı. Ancak ister yorgunluk deyin, ister konsantrasyon eksikliği deyin Olimpik Marsilya evinde oynadığı bu maçta lig sonuncusu rakibi karşısında üstelik de ilk yarıda 1 0 öne geçmiş olmasına rağmen 2 1’lik bir mağlubiyet aldı. Bu mağlubiyetin etkileri uzun süre devam edebilirdi aslında ama imdada yine Sporting Lizbon yetişti ve Igor Tudor’un öğrencileri, Portekiz temsilcisini bu kez de deplasmanda yenmeyi başararak grupta iddialı duruma geldiler. Fakat lige dönüşte onları bölüm sonucu canavarı bekliyordu adeta. PSG deplasmanına giden takım oyun olarak fena oynamasa da yine de 1 0’lık mağlubiyetten kurtulamadı ve ligdeki zirve yarışından uzaklaşmaya başladı. Sonrasında ise asıl yıkım geldi.

Igor Tudor Lens Maçından Sonra En Ağır Eleştirileri Aldı

Olimpik Marsilya kendi sahasında Lens takımını konuk edecekti ve bu maç her şeyiyle bir hedef maçtı. Lens, ligde Olimpik Marsilya’nın direkt rakibi konumundaydı. Ligde 9 maçtır yenilmeyen ve 2. sırada bulunan Olimpik Marsilya son 2 maçını kaybetmiş, haliyle lig ikinciliğini de yitirmişti ancak Lens maçının kazanılması halinde hem 2.liğin geri alınma şansı vardı, hem ligdeki rakiplerden birine ciddi bir çelme takılmış olacaktı hem de son iki haftadaki mağlubiyetlerin yarası sarılacaktı. Ancak beklenen olmadı ve Olimpik Marsilya, kendi sahasında Lens takımına yenilmekten kurtulamadı. Bu mağlubiyetle ligde ilk üç basamaktan uzaklaşan Olimpik Marsilya’da Igor Tudor ciddi şekilde eleştirilmeye, hedef maç kazanamamakla itham edilmeye başlandı.

DEVAM EDECEK…