Cengiz Ünder

Igor Tudor Eleştirilerin Hedefinde – 1

Olimpik Marsilya’nın kendi sahasında Tottenham’a 2 1 yenilip de UEFA Şampiyonlar Ligi gurubunu son sırada tamamlamasının ardından eleştirilerin hedefinde Igor Tudor yer aldı. Sahaya çıkardığı kadrodan oyuna müdahalelerine kadar eleştirilen Hırvat teknik adam için sezon başında yapılan tartışmalar da yeniden gün yüzüne çıktı.

Igor Tudor Sezon Başında İstenmiyordu

Sezon başında hatırlanacağı üzere Igor Tudor’a dair pek çok dedikodu vardı Fransa spor basınında. Olimpik Marsilya’nın başına geçtikten sonra ilk iş olarak takımı üçlü savunma ile oynayacağını açıklayan Tudor’a iddialara göre oyunculardan tepkiler gelmişti. Oyuncular üçlü oynamak istemediklerini nedenleri ile Hırvat teknik adama anlatmak istemiş ancak Hırvat çalıştırıcı bu eleştirilere kulaklarını tıkayarak ben ne diyorsam onu yapacaksınız demişti. Bu tavırdan rahatsız olan bir grup oyuncu, kaptan D. Payet önderliğinde rahatsızlıklarını Igor Tudor’a aktarmak istemiş ancak bu arzuları da Tudor tarafından reddedilince konuyu Marsilya yönetimine aktarmışlardı.

Bu iddiaların ne kadar doğru olup olmadığı tartışılır ancak o dönem Marsilya yönetimi de bir açıklama yaparak Igor Tudor’un arkasında olduklarını belirtmişti. Bu açıklama ile birlikte de sular durulmuş ve ligin de başlangıç haftası ile birlikte Marsilya iyi skorlar almaya başlayınca tartışmalar unutulmuştu.

Marsilya takımı sahada iyi skorlar alsa da Igor Tudor ile bazı oyuncuların arasının iyi olmadığı zaten biliniyordu. Geçen sezon takımın en büyük yıldızı, skorer ismi ve kaptanı olan D. Payet, sezon öncesinde Igor Tudor ile yaşadığı tartışmalar sebebiyle sezona yedek olarak başladı. Geçen senenin en çok oynayan oyuncusu bu sene sadece rotasyonda bir parça olarak kaldı ve oyuna girmeden tamamladığı maçlar da oldu. Milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in de Igor Tudor’dan duyduğu rahatsızlık biliniyor. Her ne kadar ligin ilk 2 maçında oyuncumuz Cengiz Ünder ilk 11’de sahaya çıkmış olsa da devamında kesik yemişti. Zaten ilk 11’de sahaya çıktığı maçlar da önce 60, diğer maçta ise 45 dakika sahada kalabilmişti ama Cengiz ile Igor Tudor arasındaki ipleri koparan olay Nantes maçı oldu.

ıgor Tudor

18 Dakikada Oyundan Aldı

Nantes maçına Cengiz Ünder yedekler arasında başlamıştı. Maçın ikinci yarısında Igor Tudor oyuncumuzu oyuna aldı. Ancak o sırada Marsilya’nın sahada 10 kişi olması ve bir de 10 kişiyken galibiyet golünü atmasıyla Igor Tudor oyuna müdahale etti ve henüz 18 dakika önce oyuna aldığı Cengiz Ünder’i oyundan çıkarmak istedi. İlk başta bir yanlışlık olduğunu düşünen oyuncumuz devamında kendisinin çıkarıldığını anlayınca kısa süreli bir şoke yaşadıktan sonra direkt soyunma odasına gitti. O dönemlerde Igor Tudor’a tepki gösteren taraftarlar sahada iyi skorlar geldikçe Igor Tudor’a destek olmaya başladılar. Olimpik Marsilya Uefa Şampiyonlar Ligi’nde iyi sonuçlar alamasa da ligde yenilmiyordu o dönem.

DEVAM EDECEK…