Cengiz Ünder

Igor Tudor Yeniden Tartışılmaya Başlandı

Olimpik Marsilya takımının Hırvat teknik adamı Igor Tudor takımın aldığı mağlubiyetlerin ardından yeniden tartışılmaya başlandı. İlk 9 hafta ligde yenilgi yüzü görmeyen ve lider PSG’nin 2 puan gerisinde 2. olan Olimpik Marsilya üst üste aldığı mağlubiyetler sonrasında ligde 5. sıraya gerilerken Avrupa macerasında da 5 maç sonunda sadece 6 puan toplayabildi. UEFA Şampiyonlar Ligi son hafta maçında sahasında İngiliz ekibi Tottenham’ı konuk edecek olan takım bu maçı kazanması halinde üst tura çıkma şansı devam ediyor olsa da bu sene hiçbir hedef maçı kazanamayan takımın bu maçı da kazanabileceği düşünülmüyor.

Igor Tudor Sezon Başı Da Tartışılmıştı

Olimpik Marsilya, geçen seneki hocası J. Sampaoli ile yolları ayırmış ve takımın başına Hırvat çalıştırıcı Tudor’u getirmişti. Igor Tudor, Olimpik Marsilya’nın başına geçmeden önce son olarak İtalya’da Verona takımını çalıştırmış ve çok başarılı sonuçlar elde ederken oynattığı zevkli ve tempolu futbolla da herkesin takdirini kazanmıştı. Aslında Tudor kariyeri boyunca hep baskılı bir oyun oynatsa da oyuncularla kurduğu ilişkilerde yaşadığı sorunlar ve büyük maçlarda takımının düşüşüne bir türlü engel olamaması ille tanınan bir hocaydı. Marsilya’nın sezon başı kampı sırasında da bu iletişim sorunları tekrar baş gösterdi. Takıma üçlü oynanacağını açıkladığı toplantı sırasında bazı oyuncuların bu konuda fikir beyan etmelerine sinirlenen Igor Tudor onlara ciddi bir tepki göstermiş ve sonrasında önce şaşıran futbolcular karşı tepki ile cevap vermişti. Olaylar o kadar büyümüştü ki Igor Tudor ile çalışmak istemediklerini yönetime iletmişti oyuncular. Ancak o dönem yönetim Hırvat teknik adamın arkasında durmuş, sahada da iyi skorlar gelince bu konular unutulup gitmişti

Seona harika başlayan Olimpik Marsilya üst üste gelen galibiyetlerle zirveyi zorlarken Igor Tudor oyuncularla sorunlar yaşamaya devam ediyordu. Geçen sezonun iki önemli oyuncusundan biri olan takımın kaptanı D. Payet‘i yedek bırakan Tudor, takımın önemli skorerlerinden olan Cengiz Ünder’i ligin ilk haftalarında yedeğe çekmiş sonrasında da milli oyuncumuzu bir maçta 18 dakika sahada tutup oyundan çıkarmıştı.

Igor Tudor

İşler Kötü Gittiğinde Takımları Dağılıyor

Belki de oyuncuları ile arasında kötü bir iletişim olmasının etkisiyle olsa gerek Igor Tudor uzun vadede başarılı olabilen bir teknik adam olamadı kariyeri boyunca. İşler kötü gittiği anda dağılan Igor Tudor’un takımlarının toparlanması pek de kolay olmuyor. Ligde namağlup giden takım sahasında önce Ajaccio’ya, sonra deplasmanda PSG’ye ve sonra yine sahasında, üstelik de tam bir hedef maçınca, Lens takımına yenildi. 12 haftası geride kalan ligde 5. sıraya kadar gerileyen Igor Tudor’un takımı Şampiyonlar Ligi’nde de 5 maçta 3 kez mağlup olup 2 galibiyet aldı ki bu iki galibiyette de rakip henüz 20 dakika olmadan sahada 10 kişi kalmıştı zaten.