Cengiz Ünder

Lens Marsilya’yı Deplasmanda Yendi

Marsilya yenilgiyi adeta alışkanlık haline getirdi. Kendi sahasında Lens ile oynadığı maçı kaybeden Olimpik Marsilya üst üste 3. yenilgisini aldı. Baştan sona ortada geçen maçta beraberlik çok olası görülüyordu ancak konuk ekip Lens 78. dakikada David Costa’nın attığı golle 1 0 öne geçti ve kalan sürede de bu skoru korumayı başararak Olimpik Marsilya deplasmanından altın değerinde bir 3 puan çıkardı. Marsilya içinse bu mağlubiyet ligde üst üste alınan 3. yenilgi oldu. Igor Tudor’un çalıştırdığı Olimpik Marsilya 9 hafta boyunca namağlup olarak götürdüğü ligde önce kendi sahasında Ajaccio’ya, sonra deplasmanda PSG’ye son olarak de kendi sahasında Lens’e yenilmekten kurtulamadı. Yine bu yenilgi Olimpik Marsilya’nın kendi evinde aldığı üst üste 2. yenilgi olması açısından da önemliydi.

Olimpik Marsilya Taraftarı Mutsuz

Sezon öncesinde bazı dedikoduların yaşandığı Olimpik Marsilya, sezona o kadar iyi girmişti ki tüm bu dedikodular unutulmuştu. Başlarda Igor Tudor‘a pek sıcak bakmayan Marsilya taraftarı da alınan iyi sonuçlarla birlikte Igor Tudor’a destek olmaya başlamıştı. Hırvat teknik adam yönetimindeki Olimpik Marsilya ligde namağlup olarak lider PSG’nin ensesinde lig liderliği mücadelesi veriyordu. Şampiyonlar Ligi’nde 2’de 0 yapılsa da ligdeki başarı sebebiyle herkes takımın ve Tudor’un arkasındaydı. Tüm bunların üzerine bir de içeride S. Lizbon galibiyeti ile moraller artık tavandı ve lig sonuncusu Ajaccio karşısında farklı bir galibiyet bekliyordu herkes ama Marsilya takımı, sürpriz bir şekilde, üstelik de kendi evinde 1 0 öne geçtiği maçta lig sonuncusuna 2 1 mağlup oldu. Bu mağlubiyet sonrasında bozulan moraller S. Lizbon deplasmanındaki galibiyetle yerine gelse de dönüşte bu kez PSG deplasmanı vardı ki o maçtaki mağlubiyeti herkes zaten kabullenmişti. Ama dün gece oynanan Lens maçı taraftarın sabrını taşırdı. Çünkü Lens maçı aslında bir hedef maçıydı.

Olimpik Marsilya’nın ligde PSG’ye mağlup olması ya da sıralamada onun altında kalması herkesçe anlaşılabilir olsa da Marsilya’nın bu sene ligde direkt rakibi olarak gözüken Lens’e kaybetmesi Marsilya taraftarında büyük hayal kırıklığına neden oldu. Ayrıca maç boyunca Marsilya takımı oyun olarak da Lens takımına beklenen üstünlüğü kuramadı. Maç berabere bitseydi de Marsilya cephesi zaten üzülecekti ama bir de son dakikalara doğru yenilen golle ligde direkt rakip durumunda olan Lens’e adeta 3 puan hediye edilmiş oldu.

Cengiz Ünder Yedekti

Son maçlarda ilk 11’deki yerini tamamen kaybeden oyuncumuz Cengiz Ünder bu maça da yedek kulübesinde başladı. Sezon başında Igor Tudor’un ilk 11’de forma verdiği Cengiz’in süreleri her maç azalmıştı ve son haftalarda da Cengiz Ünder hiç ilk 11 çıkamadı.

Lens karşısında oyuna 76 dakikada giren oyuncumuz oyunun gidişatına etki edemezken 78. dakikada yenen gol milli oyuncumuzun şansızlığı oldu.