Cengiz Ünder

Igor Tudor Kovuldu İddiası

Cengiz Ünder’in takımı Marsilya’da son günlerde hızlı gelişmeler oluyor. Basına yansıyan dedikodulara göre Igor Tudor takımın başında henüz herhangi bir resmi maça bile çıkmadan görevden alındı. Marsilya kulübü konuya dair bir açıklama yapmadı.

Cengiz’in Durumu Değişir

Igor Tudor’un Marsilya’nın başına geçmesi ile birlikte Cengiz Ünder’in de Marsilya’dan ayrılma ihtimali gündeme gelmişti. Zira kendi formasyonu konusunda çok ısrarcı olan ve bu konuda hiç de esnek olmayan bir teknik adam olan Igor Tudor üçlü savunma ve çift forvetli dizilimi benimsemiş bir hoca. Bu formasyonda kanat forvet olarka oynayan Cengiz için çok da uygun bir rol yok zira Tudor asla kanat forvet kullanmıyor ve kanatta oynayan her oyuncudan mutlak suretle savunma katkısı istiyor.

Hem Tudor’un sistemine uymaması hem de ciddi bir bonservis getirisi imkanı sunması sebebiyle Marsilya kulübü de Cengiz Ünder’in 20 milyon avro civarında bir bonservis karşılığında takımdan ayrılmasına olumlu bakıyordu. Cengiz Ünder için Roma’ya 8 milyon avro bonservis bedeli ödemiş olan Fransız kulübü böylece kısa sürede Ceengiz Ünder üzerinden ciddi bir kar etmiş olacak. Tabii işin performans kısmını da göz ardı etmemek gerekiyor. Cengiz Ünder geride kalan 2021 22 futbol sezonunda Marsilya’nın en önemli oyuncularından biriydi ve skor yüküne ciddi katkı sunmuştu. Marsilya taraftarının da çok sevdiği Cengiz Ünder öyle kolayca takımdan gönderilecek bir oyuncu değil haliyle.

Cengiz Ünder de Igor Tudor’un gelmesiyle birlikte yedek kalmak istemediği için ayrılığı da bir seçenek olarak masaya koymuştu. Ama Fransa’da ve Marsilya’da hayli mutlu olan ve son yıllardaki en formda sezonunu Marsilya formasıyla yaşayan Cengiz Ünder’de ciddi bir ikilemde kalmıştı. Ne var ki son günlerdeki iddia bütün bu ikilemleri ortadan kaldıracak cinsten.

Igor Tudor

Igor Tudor Taraftara Saldırdı İddiası

İddialara göre Igor Tudor önce takımdan iki oyuncu ile görüştü. Payet ile yaptığı görüşmenin ardından çok sinirlenen Igor Tudor daha sonrasında ise 3 Marsilya taraftarı ile çok ciddi bir tartışma yaşadı hatta o kadar ki bu tartışma sırasında bir taraftara fiziksel müdahalede bulundu. Bunlar elbette iddia ve doğrulanmış değil ancak bu iddiaların akabinde sosyal medyada pek çok spor hesabı Igor Tudor’un Marsilya’daki görevinden alındığını ya da alınacağını paylaştı.

Özellikle sosyal medya sitesi Twitter’da bir anda Igor Tudor’un görevden alındığına ilişkin twitler popüler hale geldi. Bu iddialar doğru mu bilinmez ama bir gerçek var ki bu iddiaların doğru olması halinde Cengiz Ünder için de kartlar yeniden dağıtılmış olacak. Çünkü Igor Tudor’un esnek olmayan katı 3 1 4 2 formasyonu gündeme gelmeseydi zaten Cengiz Ünder’in Marsilya’dan ayrılmak gibi bir düşüncesi yoktu. Şimdi Igor Tudor’un kovulduğu haberleri doğru çıkarsa Cengiz Ünder’in de durumu bir anlamda netleşmiş olacak. Elbette Marsilya’nın Cengiz için alacağı astronomik bir teklif tüm şartları tekrar değiştirebilir.