Cengiz Ünder

Marsilya Allak Bullak

Fransa’da liglerin başlamasına artık çok az kaldı. Tüm takımlar hazırlıklarını tamamladı ve maçlarını beklemeye başladı. Elbette milli oyuncumuz Cengiz Ünder sebebiyle Marsilya Türk futbolseverler için ligdeki diğer tüm takımlardan çok daha ayrı bir yerde duruyor. Ancak bu günlerde Marsilya’da deyimin tam anlamıyla kazan kaynıyor. Ligin ilk maçına artık bir iki gün kalmasına rağmen Marsilya’nın sansasyonel teknik direktörü Igor Tudor’un görevine devam edip etmeyeceğine dair tartışmalar hala devam ediyor.

Marsilya

Çok Büyük İddialar Var

Türkiye’de görev yaparken de iletişim konusunda zaman zaman sorunlar yaşayan ve sert mizacı, zor iletişim kurulması sebebiyle bazı oyuncularla arası kötü olan Igor Tudor, benzer sorunları üstelik de daha lig bil başlamamışken Marsilyalı oyuncular ile yaşamaya başladı.

İddialara göre olaylar öncelikli olarak Igor Tudor’un 3’lü savunma ve çift forvet ısrarı ile başladı. Daha önceki tknik direktör döneminde 4’lü savunma oynayan takım antrnmanlarda bir anda üçlü çalışmaya başlayınca bocaladı, ancak olay elbette ki sadece Igor Tudor’un bu ısrarı olmadı. Nihayetinde Igor Tudor takımın teknik patronu ve bir hoca elbett ki inandığı formasyon ve oyun planı doğrultusunda takımını hazırlayıp oynatır. Ancak söylntiler göre Igor Tudor oyuncuların fikirlerini hiç dinlemiyor dahası oyuncularından fikir de duymak istemiyor. İşte Marsilya takımında hoca ile oyuncular arasında ipleri geren de tam olarak bu. Oyuncuların mevcut sisteme dair kafalarındaki soru işaretlerini dile getirmesine müsaade etmeyen Hırvat teknik adam, ben ne dersem o oynanacak, oynayan oynar, oynamak istemeyen gider düşüncesiyle davranıyor antenmanlardave bire bir diyaloglarda. ,

Söylentilere göre Marsilya takımının tecrübeli oyuncularından ve kaptanlarından Payet, Igor Tudor ile oyunculara yönelik tavırları hakkında konuşmak istiyor. Marsilya takımında pek çok oyuncunun Igor Tudor’un dayatmalarından ve iletişim biçiminden rahatsız olduğunu aktaran Payet beklemediği bir cevapla karşılaşıyor. Duydukları karşısında çok sinirlenen Igor Tudor ise Payet ile doğru düzgün diyalog kurmadan orayı terk ediyor. İddialara göre çok öfkeli olan Tudor sonrasında ise Marsilya taraftarı ile bir tartışma yaşıyor. Bu tartışma sırasında 3 Marsilya taraftarından birini ittiği iddia edilen Igor Tudor’un görevden alınabileceği konuşuluyor.

Igor Tudor Marsilya

Marsilya Tudor’u Gönderir mi?

Yine de henüz Marsilya’nın başında tek bir maça bile çıkmadan Igor Tudor‘un görevine son verileceği görüşü biraz fazla iddialı. Zira Marsilya Hırvat teknik adamı büyük beklentilerle takımın başına getirdi ve onu takımın başına getirirken de karakterini, oyun planını zaten biliyorlardı Marsilyalı yöneticiler. Dolayısıyla şu aşamada Igor Tudor ile yolları ayırmak ilk seçenekleri olmayacaktır. Diğer yandan ligin başlamasına sadece birkaç gün kala böyle bir karar almak bu seneye çöpe atmak anlamına gelir neredeyse. Bu aşamada Tudor’u göndermektense sahadaki takımı görüp ona göre karar vermeyi tercih edecektir Marsilya yönetimi.