Cengiz Ünder

Igor Tudor Marsilya ile Devam Edecek

Fransa’da son günlerin en büyük tartışma konusu Igor Tudor ile Marsilya takımı oyuncuları arasındaki gerginlik. İddialar o kadar büyük ki basında birçok yorum Marsilya ile Igor Tudor’un yollarının daha lig başlamadan ayrılacağı yönündeydi. Ama beklendiği gibi olmadı, Marsilya için ligin açılış zamanı geldi ve Igor Tudor hala takımın başında. İlk maçta da Marsilya kulübesinde Igor Tudor’un olacağu artık kesinleştir, zira Marsilya başkanı net bir şekilde Tudor’un kalacağını vurguladı.

Igor Tudor

Igor Tudor Kalıyor, İsteyen Gidebilir

İddialara göre Igor Tudor ilk antrenmandan itibaren iletişime çok kafalı bir profil çizdi. Oyuncularla sıcak ilişkiler kurmaktan kaçınan Hırvat teknik adam daha ilk antrenmanda üçlü savunma ve çift forvet oynayacaklarını söylemiş, oyuncuların yorum yapmasını ise engellemişti. Tudor ile oyuncular arasında daha tanışma anında başlayan bu gerginlik tırmanarak devam etti.

Hem üçlü savunma ısrarından hem de Igor Tudor’un yoğun antrenmanlarından şikayetçi olan bazı Marsilyalı oyuncular bunu uygun bir dille Igor Tudor ile konuşmak istedi ama Hırvat çalıştırıcı tüm bu iletişim girişimlerini reddetti. Son olarak takım kaptanı Payet Igor Tudor ile konuştu ve hem kendi hem de takım arkadaşlarının rahatsızlıklarını dile getirdi. İddialara göre beklemediği kadar ters cevaplar alan Payet bu duruma çok sinirlendi ve takım arkadaşlarının da kendisiyle aynı fikirde olduğunu da ekleyerek Igor Tudor ile çalışmak istemediklerini belirtti.

Bu gelişmeler ve iddialar üzerine ise Marsilya Başkanı Pablo Longoria çok net bir tavır koydu. Bu teknik direktörü ben getirdim diyen Pablo Longoria, teknik direktör Igor Tudor kalacak, onunla çalışmak istemeyen gidebilir, diyerek Tudor’un arkasında durduğunu gösterdi. Bu gelişmenin ardından Tudor ile ciddi tartışmalar yaşadığı öne sürülen Dimitri Payet ve Matteo Guendouzi gibi oyuncuların nasıl bir tavır takınacakları ise merak konusu.

Igor Tudor

Cengiz Ünder’in de Durumu Belirsiz

Tudor, Marsilya’nın başına geçtiği anda Cengiz Ünder’î istemiyor yorumları yapılmıştı. Elbette bir teknik adamın takıma gelir gelmez birini istememesi biraz ekstrem bir durum elbette ama aslında bu haberler biraz fazla yorum içeriyordu. Üçlü savunma oynatan Igor Tudor çift forvet tercih eden bir teknik adam. Yani takımını sahaya 3 1 4 2 şeklinde dizen Hırvat teknik adam Cengiz Ünder gibi üçlü forvet diziliminde kanat forvet olarak oynayan oyuncuları tercih etmiyor. İşte bu sebeple Cengiz Ünder’in forma bulmakta zorlanacağı ve takımdan ayrılabileceği haberleri yapılıyor. Yoksa şu ana kadar Igor Tudor’un Cengiz Ünder’i istemiyorum gibi bir söylemi olmadı. Fakat bir gerçek var ki Marsilyalı pek çok oyuncu Tudor’u istemiyor.

Marsilya bu gelişmelerin ardından şu anda Fransa’da en çok konuşulan kulüp durumunda. Ve bu durum kısa süre içerisinde de değişecek gibi görünmüyor, aksine artış göstererek devam edecek bu durum belli ki.