Cengiz Ünder
La Liga

Juventus Messi’nin Peşinde

İspanya Ligi La Liga takımı Barcelona’nın ve dünya futbolunun efsane futbolcusu Lionel Messi Barcelona’dan ayrılıyor. Barcelona kulübü yönetimi ile anlaşmazlık yaşayan Messi ayrılmak istediğini yazılı olarak İspanya kulübüne iletmişti. Messi’nin Barcelona’dan ayrıldıktan sonra hangi kulüpte oynayacağı merak edilirken Serie A şampiyonu Juventus devreye girdi.

Serie A’nın şampiyon takımı Juventus’un Barcelona’dan ayrılma düşüncesinde olan Messi’yi kadrosuna dahil etmeyi düşündüğü iddia edildi. Juventus takımında dünya futbolunun diğer efsane futbolcusu Cristiano Ronaldo bulunuyor. Serie A kulübü Ronaldo ile Messi’yi aynı takımda bir araya getirmeyi ve tarihi bir kadro oluşturmak istiyor.

Ronaldo Aynı Takımda

Messi’nin Barcelona’dan ayrılmasının ortaya çıkmasıyla Arjantinli futbolcuyu Manchester City ve PSG takımlarının da transfer etmek istediği iddia ediliyor. Messi’nin Avrupa Kupalarında başarılı sonuçlar aldığı Pep Guardiola ile çalışmak istediği de haberler arasında yer alıyor.

Messi’nin sportif anlamda Ronaldo ile birbirlerine rakip olmalarının aynı takımda oynamalarına engel olacağı düşünülse de böyle bir durum iki futbolcu için de geçerli olmuyor. Messi ve Ronaldo’nun birbirlerine olan saygısı ile aynı takımda oynamaları performanslarına olumlu katkısı olacaktır.

Güncel Yazılar