Cengiz Ünder

Kylian Mbappe Lotin Zirvesi

Real Madrid kulübü yetkilileri ile Paris Saint Germain kulübünün sahipleri Fransız yıldız Kylian Mbappe Lotin için bir araya geliyorlar. Real Madrid bilindiği gibi genç yıldız Kaylian Mbappe’nin Real Madrid’e transferi konusunda bir süredir çok istekliydi ama oyuncu Fransız kulübü Paris Saint Germain’de kalmayı seçmişti, iddalara göre artık Mbappe de bu transfere sıcak bakıyor.

Uefa Şampiyonlar Ligi’ni İstiyor

Futbol dünyası uzun yıllardır iki büyük yıldızın dominasyonu altındaydı. Portekizli Cristiano Ronaldo ve Arjantinli Lionel Messi kazanılabilecek tüm bireysel ödüllerde hep favori durumdaydılar ve başka oyunculara da pek şans bırakmıyorlardı. Bu iki yaşayan efsane kariyerinin sonlarına gelirken dünya futboluna yeni bir yıldız doğdu. Müthiş sürati, tekniği, bitiriciliği, dripling becerisi ile Kylian Mbappe Lotin, Fransız Messi olarak girdi futbol dünyasına ama kısa süre sonra kendi ismini inşa etmeyi ve Fransız Messi olarak değil de Kylian Mbappe olarak anılmayı başardı.

Futbol dünyası onu Arjantinli yıldıza benzetse de Kylian Mbappe Lotin tam bir Cristiano Ronaldo hayranıydı. Henüz bir çocukken odasında Ronaldo’nun posterinin olduğu bir fotoğraf hala paylaşılmaktadır internet dünyasında. Kylian Mbappe, diğer iki yıldızın da kariyerinin sonlarına gelmesi ile birlikte futbol dünyasının bir numaralı yıldızı haline geldi. Paris Saİnt Germain’i bayrak adamı olan oyuncu takımı ile Fransa’da şampiyonluklar yaşasa da asıl hedef olan Uefa Şampiyonlar Ligi’ne şimdiye kadar ulaşmayı başaramadı.

24 yaşındaki oyuncu Dünya Kupası gol kralı apoletine ve Dünya Kupası’na sahip kariyerinde ama Uefa Şampiyonlar Ligi Kupası’nı hiç kaldıramadı. Bu da genç yıldızın, dünyanın en iyi oyuncusuna verilen Ballond d’Or ödülünü şimdiye kadar hiç kazanamamış olmasının en büyük nedeni gibi gözüküyor. Fransız genç yıldız artık bu ödülü ve Uefa Şampiyonlar Ligi Kupası’nı istiyor. Paris Saint Germain bu kupaya ulaşabilmek için senelerdir büyük transferler yapıyor ve dünyaca ünlü teknik adamları takımın başına getiriyor, yine de başarılı olamadı Fransız kulübü ve geride kalan sezonun ardından Lionel Messi de takımdan ayrıldı. Görünüşe göre yaprak dökümü Kylian Mbappe ile de devam edecek Fransız takımında.

Kylian Mbappe Lotin

Kylian Mbappe Lotin İmzaya Hazır

Fransız kulübü Paris Saint Germain ile sözleşmesi sonra eren ve bu yüzden de bedelsiz olarak takımdan ayrılan Lionel Messi, MLS’ye transfer oldu. Şimdi ise bir diğer yıldız Kylian Mbappe Lotin de Real Madrid için takımdan ayrılabilir. Kulüplerin anlaşması halinde oyuncunun Real Madrid’de oynamaya sıcak baktığı biliniyor. Takımdan Karim Benzema’nın ayrılmasının ardından saha içinde bir lider arayışına da sahip Real Madrid takımı ve Fransız yıldız 2022 Katar Dünya Kupası performansı ile saha içi liderlik konusunda ne kadar iyi olduğunu zaten ispatlamış durumda. Dolayısı ile sadece oyuncu yetenekleri ile değil mental gücü ve becerisi dolayısı ile de Real Madrid2in transferdeki bir numaralı hedefi durumunda genç Fransız yıldız.