Cengiz Ünder

Marsilya Beşiktaşlı Yıldızın Peşinde

Bu sezon Cengiz Ünder’i kadrosuna katarak dikkatleri üstüne çeken Marsilya, 24 yaşındaki yıldızın performansından oldukça memnun kaldı ve anlaşmayı da seve seve yaptı. Bununla birlikte Cengiz’in sergilediği performans Mavi Beyazlı takımın Türkiye pazarına ve Türk oyunculara olan ilgisini de arttırdı. Ancak basında yer alan son haberler Türk bir oyuncuyla alakalı değil. Basında yer alan haberlere göre Cengiz Ünder’in takımı bu sezon Beşiktaş’a kiralık olarak gelmesiyle büyük bir heyecan oluşturan ancak performansıyla hayal kırıklığı yaratan Miralem Pjanic’i listesine almış durumda.

Maestro İsteği

Bu sezon Fransa Ligue 1’i ligin devi Paris Saint Germain’in bir sıra gerisinde tamamlayarak Şampiyonlar Ligi biletini cebine koymayı başaran Marsilya, gelecek sezonun transfer çalışmalarına devam ediyor.

Fransız temsilcisinde birçok oyuncuyla alakalı ilgi haberleri basına yansırken, bu isimlerin bazılarının yolu Türkiye’den geçmiş olabiliyor, bazı oyuncular hâlâ Türkiye’de oynuyor olduğu gibi bazılarıysa Türk olabiliyorlar.

Bu bağlamda Marsilya’nın ülkemize ve futboluna duyduğu ilginin bilhassa Cengiz Ünder’in transferinden sonra daha da geliştiğini dile getirmekte fayda var. 24 yaşındaki oyuncu bu sezon Roma’dan zorunlu şartlı satın alma opsiyonuyla kiralık olarak Marsilya’ya geldi ve burada beklentilerin çok ama çok üstünde bir performans sergiledi.

Tüm bunlarla birlikte Marsilya’da artık daha fazla Türk oyuncuya ilgi duyulduğu kesin. Galatasaray altyapısından çıkan Bartuğ Elmaz ile yapılan anlaşma da aslında bu ilgiyi net bir şekilde kanıtlıyor. Basında yer alan son haberlere göre ise Marsilya’nın bu sefer ilgi duyduğu oyuncu Miralem Pjanic.

Geçen sezonun şampiyonu Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ne yönelik olarak kiraladığı Boşnak oyuncu, Siyah Beyazlı taraftarlarda büyük bir heyecan uyandırdı ve ismi dahi bu heyecanın artmasına daha da çok yetti ancak sahada sergilediği performans Kara Kartal’ı ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı.

Gelecek sezona Beşiktaş’ta başlaması beklenmeyen tecrübeli orta sahanın Avrupa’nın önde gelen ekipleriyle ismi çıkmıştı. Bununla birlikte basında yer alan son haberler kadrosuna bir maestro katmayı hedefleyen Fransız temsilcisinin Miralem Pjanic’i listesine aldığı ve oyuncunun temsilcisiyle iletişime geçileceği yönünde.

Sahipsiz Kaldı

Öte yandan Miralem Pjanic ile alakalı olarak belirtilmesi gereken durumlardan birisi, oyuncunun bilhassa Beşiktaş’ta da beklentilerin altında kalmasından sonra artık istenmeyen bir oyuncu haline gelmeye başlaması.

Oyuncunun asıl kulübü Barcelona gelecek sezona Pjanic ile devam etmeyi planlamıyor. Bununla birlikte oyuncunun en iyi performanslarından birini ortaya koyduğu Juventus’ta da ilgi olduğu ancak bu ilginin bir türlü büyümediği iddia ediliyor.

Beşiktaş’ta sergilediği performansla Siyah Beyazlı temsilcimiz tarafından da artık düşünülmeyen oyuncunun Marsilya’da kendini kanıtlaması mümkün olabilir. Zira dürüst olmak gerekirse Cengiz Ünder de buna benzer bir durum içerisindeyken Marsilya’nın formasını giydi ve o tarihten itibaren kariyerine farklı bir yön vermeyi başardı.