Cengiz Ünder

Marsilya Bileti Cebine Koydu

Bu sezon Ligue 1’de dikkat çeken performanslardan birini sergileyen Marsilya, sezonu tam da hedeflediği noktada bitirdi ancak son haftadaki mücadele Mavi Beyazlı takım adına çok daha sıkıntılı sonuçlar doğurabilirdi. Milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in de başarıyla formasını terlettiği Fransız temsilcisi, bitime 1 hafta kala 2’ncilik koltuğunu Monaco’ya kaptırdıktan sonra son hafta aldığı görkemli galibiyet sayesinde tekrar koltuğuna oturdu ve gelecek sezon Şampiyonlar Ligi gruplarında yer almaya hak kazandı.

Devler Arenası Mücadelesi

Bu sezon Ligue 1’de istediği performansı sergilemek konusunda kimi zaman zorlanan Marsilya, bununla birlikte genel olarak bakıldığında gerçekten tatmin edici bir işi de ortaya koydu denilebilir.

Milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in de formasını başarıyla terlettiği Fransız temsilcisi, diğer alanlarda erken havlu attığı için çok eleştirildi ve yıprandı. Bu durum Ligue 1 mücadelesinde de kimi zaman olumsuz etki yaptı ve hatta takım son haftaya girerken çok büyük bir sıkıntı içerisindeydi.

Zira 2’ncilik yarışında Monaco aldığı galibiyetle öne geçerken Marsilya da berabere kalarak bıraktığı 2 puana yanmak zorunda kalmıştı. Ve genel averajın üstün sayıldığı ligde Monaco’nun son hafta puan kaybetmesi, Marsilya’nın da net bir galibiyet alması gerekiyordu.

Neyse ki her iki ihtimal de gerçekleşti ve Marsilya Cengiz Ünder’in de şahane bir gol attığı müsabakada kendi sahasında ağırladığı Strasbourg’u 4-0 gibi farklı bir skorla geçti. Monaco’nun da Lens ile 2-2 berabere kalması sonrasında 2’ncilik koltuğuna geri oturan Fransız temsilcisi, gelecek sezon Devler Arenasında gruplarda yer almaya da hak kazandı.

Bir Oyuncu Daha

Öte yandan Cengiz Ünder’in de formasını terlettiği Marsilya’nın Abdülkadir Ömür’e çok büyük bir ilgi duyduğundan söz ediliyor. Zira Mavi Beyazlı takım daha şimdiden 12 milyon Euro gibi bir bonservis bedelini gözden çıkarmış durumda.

Bununla birlikte deyim yerindeyse bu köprünün altından daha çok su akacak gibi görünüyor. Şampiyonluğun etkisi, Abdülkadir’in kendi performansı ve oyuncunun daha ilk formayı giydiği dönemlerinden beri bilinen yetenekleri onu çok daha yüksek bir bonservis bedeliyle transfer olurken görmemizi sağlayabilir.

Nitekim her ne kadar Marsilya bir adım daha önde duruyor olsa da geçen sezon Lille’nin başında şampiyonluk yaşayan Christophe Galtier, bu sezon teknik direktörlüğünü yaptığı Nice takımına Abdülkadir Ömür’ü de istiyor.

Ancak bahsedildiği gibi bu yarışta Marsilya daha önde gibi duruyor. Cengiz Ünder’in performansından bir hayli memnun kalan Mavi Beyazlı kulüp bu transferi gerçekleştirebilirse bundan pek çok farklı fayda da sağlayabilir.

Zira Cengiz Ünder kendisini daha az yalnız hisseder, Abdülkadir Ömür uyum sürecini daha kolay atlatır ve iki tane birbirinden yetenekli oyuncuyla birlikte hücum planlamalarında ve set çalışmalarında çok daha bol alternatifli ve etkili bir Marsilya ortaya çıkartılabilir.