Cengiz Ünder

Marsilya Bir Türk Daha İstiyor

Bu sezon Roma’dan şartlı satın alma opsiyonuyla kiraladığı Cengiz Ünder’in performansından gayet memnun kalan Marsilya, 24 yaşındaki milli oyuncunun bonservisini sezon sonu alacağını açıkladı. Mavi Beyazlı takım Milli oyuncunun bu performansından ve Fransa’da forma giyen diğer Türk oyuncuların gösterdiklerinden referansla Türkiye pazarında oldukça etkin davranmaya başlamıştı. Bununla birlikte basına yansıyan son haberlere göre geçtiğimiz haftalarda Nice’in ilgilendiği belirtilen Abdülkadir Ömür ile alakalı olarak Marsilya da girişimlere başlıyor.

Domino Etkisi

Bu sezonun başında Milli oyuncumuz Cengiz Ünder’i Roma’dan kiralayan Marsilya, 24 yaşındaki oyuncunun performansından oldukça memnun kaldı.

Sağ kanattan yaptığı katkı ve tabelayı değiştirme gücü sayesinde Marsilyalı taraftarların sevgilisi olan Cengiz Ünder de takımında forma giymekten oldukça memnun. Uzun bir süredir düşüşte olan kariyerini tekrar toparlama fırsatı bulduğu Fransız temsilcisinde kariyerinin en golcü sezonunu geçiren Cengiz’in bu performansı başka Türk oyuncularına da Fransa kapısını açacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte Burak Yılmaz, Zeki Çelik ve şu an Rusya’da harikalar yaratan Yusuf Yazıcı’nın geçen sezon Lille takımıyla efsanevi bir şampiyonluk yaşamaları Marsilya’nın da Cengiz konusunda daha rahat bir tavır sergilemesini sağlamıştı.

Cengiz’in performansından memnun kalan Marsilya ekibi, Galatasaray’dan Bartuğ Elmaz ile söz kestikten sonra Kerem Aktürkoğlu’na da kancayı takmıştı. Bu konuyla alakalı olarak henüz bir girişim yapmayan Mavi Beyazlı ekibin gündeminde bir başka Türk oyuncu daha olduğu ortaya çıktı.

Basında yer alan haberlere göre Trabzonspor ile Süper Lig şampiyonluğu yaşamayı bekleyen Abdülkadir Ömür, Marsilya’nın kancayı taktığı son oyuncu. 22 yaşındaki oyuncunun performansından oldukça etkilenen Fransız temsilcisinin en yakın zamanda Ömür ile alakalı girişimlerini hızlandıracağı iddia ediliyor.

Tanıdık Rakip

Bununla birlikte Türk oyuncu oynatan ve oyuncusunun performansından memnun kalarak Abdülkadir Ömür’ü gündemine alan tek takım Marsilya değil.

Geçtiğimiz sezon 3 oyuncumuzun formasını giydiği Lille’nin yaşadığı efsanevi şampiyonluğun mimarı olan ve şu an Nice takımının başında yer alan Christophe Galtier de Abdülkadir Ömür’ü kadrosuna katmayı isteyen takımlardan birisi.

Aynı zamanda Beşiktaş’tan Ersin Destanoğlu ile de uzun bir süredir ilgilenen Galtier, geçen sezon Türk oyuncularının sağladığı katkıyı Nice takımında da görmek istiyor. Bununla birlikte Marsilya’nın Cengiz Ünder’e sahip olması Milli Takım’dan da arkadaş olan iki oyuncunun bir araya gelebilmesi adına önemli bir faktör olabilir.

İki takım lig içerisinde yaşadıkları rekabetten sonra bu sefer Abdülkadir Ömür için karşı karşıya gelebilirler. Bir yanda Abdülkadir Ömür’ün en yakın arkadaşlarından Yusuf Yazıcı’nın eski hocası Christophe Galtier’in Nice’i, diğer tarafta ise Cengiz Ünder’in gösterdiği performansla büyülediği ve formasını giymekten zevk aldığı Marsilya’sı olacak.

Bununla birlikte Fransa’daki oyuncularımızın gösterdiği bu başarılı performanslar Horozların bir süre daha Türkiye pazarında dolanmasını sağlayacak gibi görünüyor.