Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Eski Takım Arkadaşıyla Karşılaşabilir

Bu sezon Fransız temsilcisi Marsilya’da gösterdiği performansla alkışları toplayan ve Mavi Beyazlı takımın en sevilen isimlerinden biri haline gelen Cengiz Ünder için işler oldukça iyi gidiyor. 24 yaşındaki oyuncu uzun bir aradan sonra formunun zirvesine ulaştı ve kariyerinin gol rekorunu güncelledi. Bununla birlikte Marsilya’nın Konferans Ligi’nin ilk şampiyonu olmak yönündeki hedefine doğru giden yolda Cengiz Ünder adına çok tanıdık bir isim de Fransız temsilcisine rakip olabilir.

Altınordu İncileri

Türk futbolunun futbolcu fabrikası olarak anılan Altınordu, kuvvetli altyapısıyla birçok oyuncuyu hem Türk futboluna hem de Avrupa futboluna kazandırmış çok değerli bir altyapı. İzmir temsilcisinin şu an vitrininde bulunan en önemli iki isimse Marsilya’da forma giyen Cengiz Ünder ve Leicester City’de forma giyen Çağlar Söyüncü.

Her ikisi de takımlarının en önemli oyuncuları arasında sayılan iki yıldız oyuncu, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında İngiliz temsilcisi Leicester City’de birlikte forma giymişlerdi. Altınordu altyapısında birlikte geçen zamandan sonra bu birliktelik iki dostu Milli Takım’dan sonra bir araya tekrar getirmişti.

Bununla birlikte ikisi de artık başka ülkelerde olan iki yakın arkadaşın tekrar bir araya gelme ancak bu sefer rakip olma ihtimalleri söz konusu. Zira hem Leicester City hem de Marsilya UEFA Konferans Ligi’nde son 8’e kalan ekipler arasındalar ve bu iki takımın Final etabına kadar yükselmeleri durumunda Altınordu’nun iki incisinin de karşı karşıya gelmesi söz konusu olacak.

Milli Takım

Bununla birlikte iki oyuncu da liglere Milli Takım arası verilmesi sonrasında Portekiz ile oynanacak Dünya Kupası Play-Off müsabakası için kampa girdiler.

Türkiye Milli Takımı’nın da en güvenilir isimleri arasında yer alan Cengiz Ünder, eski takım arkadaşı Çağlar Söyüncü’ye göre çok daha iyi bir form durumuna sahip. Çağlar İngiliz temsilcisinin savunmasında kritik bir rol oynuyor ancak bu sezonu iyi geçirmediğini söylemek de gerekiyor.

Bununla birlikte Ay-Yıldızlı forma altında oyuncularımızın en önemli avantajı üstlerinde bir baskı olmaması. Zira Portekiz’i elememiz durumunda dahi kuvvetle muhtemel son Avrupa Şampiyonu olan İtalya karşısında sahneye çıkacağımız için şansımız pek de yüksek değil.

Bununla birlikte özellikle Cengiz Ünder’den beklentiler oldukça yüksek. Basında 24 Mart tarihinde oynanacak Portekiz maçına dair yazılan ilk 11’lerde Cengiz Ünder kesin olarak kadro içerisinde yer alıyor.

Grup aşamasında tel tel dökülen Türkiye’nin en değerli performans gösteren oyuncularından biri olan Cengiz Ünder bu bağlamda Türk futbolseverlerin de heyecanla beklediği bir oyuncu. Diğer takım arkadaşlarının birçoğu Milli Takım’da kötü ancak kulüp takımında iyi performans göstermeleriyle eleştiriliyor olsa da Cengiz Ünder adına bu durum bu zamana kadar hiç yaşanmadı.

Portekiz’de oynanacak maç 24 Mart Perşembe günü TSİ 22.45’te başlayacak ve bu maçın galibi İtalya-Kuzey Makedonya maçının galibiyle karşı karşıya gelecek.