Cengiz Ünder

Marsilya Türk Derbisinde Puanı Cengiz Ünder Sayesinde Kurtardı

16 Ocak 2022 tarihinde Süper Lig’in 21’inci haftasının sona ermesiyle birlikte Türk futbolseverlerin gurur akşamının başladığını ifade etmek yanlış olmaz. Fransa’da forma giyen temsilcilerimizin takımlarının karşı karşıya geldiği akşamda, Cengiz Ünder’in formasını terlettiği Marsilya, kendi sahasında Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’in formasını giydiği Lille takımını ağırladı. Lille’in erken öne geçtiği maçtan galibiyetle ayrılmasını engelleyen ise Cengiz Ünder oldu ve maçın 75’inci dakikasında attığı harika golle takımına 1 puan daha kazandırarak Türk Derbisinden eşitliğin çıkmasını sağlayan oyuncu oldu.

Cengiz Ünder Yanıyor

Sezon başında satın alma opsiyonlu olarak kiralandığı Marsilya’da harika bir performans göstermeye devam eden Cengiz Ünder, ligin 20’inci haftasında Bordeaux deplasmanında attığı golle takımına 3 puanı getirdikten sonra 21’inci haftada oynanan Lille maçında da rakip fileleri havalandırmayı başardı ve takımına 1 puanı getiren oyuncu oldu.

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu ve Burak Yılmaz, Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı gibi oyuncularımızın da formasını giydiği takım olan Lille karşısında 15’inci dakikada Botman’ın attığı golle geriye düşen Marsilya, Benjamin Andre’nin 32’de kırmızı kart görerek Lille’i 10 kişi bırakmasına rağmen bir türlü aradığı golü bulamadı.

Fransız temsilcisi adına ümitlerin tükenmeye başlayabileceği dakikalarda ise sahneye bu sezon şahane bir performans sergileyen Cengiz Ünder çıktı ve attığı şahane golle durumu 1-1’e getirmeyi başardı.

Maçta başka gol olmayınca Türk Derbisi 1-1 sona erdi ve Marsilya Cengiz Ünder’in 2 maçta attığı 2 golle toplamda 4 puanı hanesine eklemiş oldu.

Marsilya’da Cengiz Ünder, Lille’de Zeki Çelik maçın tamamında forma giyerken, Burak Yılmaz 72’inci dakikada yerini Gabriel Gudmundsson’a bıraktı.

CSKA Moskova ile anlaşma sağlamaya yakın olan ve sağlık kontrolleri nedeniyle Rusya’da bulunan Yusuf Yazıcı, bu nedenle Marsilya karşısında oynanan maçta kadroya alınmadı.

Marsilya’dan Cengiz’e Özel Koreografi

Hatırlanacağı üzere Cengiz Ünder, ligin 20’inci haftasında Bordeaux karşısında da fileleri havalandırmış ve Marsilya’nın 44 seneden beri dış sahada mağlup edemediği rakibini mağlup etmesinde başrolü oynayan oyuncu olmuştu.

Bu durum Marsilya taraftarının ve Fransız basınının gündemine oturmuş ve 24 yaşındaki Milli oyuncuya da övgüler yağdırılmıştı.

Lille karşısında oynanan maçta sahaya çıktığında Marsilya taraftarının kendisine özel olarak hazırladığı ve Türk bayrağının etrafında Ünder ve Fransızca “Tarihi Zafer İçin Teşekkürler” yazan koreografiyi gören Cengiz Ünder, maç sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın açıklamasında bu koreografi için taraftarlara teşekkür etti.

Marsilya takımının kendisinin ailesi olduğunu ve ömrü boyunca bu güzel jesti unutmayacağını dile getiren yetenekli kanat oyuncusu, ailesi için son dakikaya kadar mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini belirtti.

Lille ile oynanan ve 1-1 biten maç için çok üzgün olduğunu ve galibiyete yakın tarafın kendileri olduğunu ifade eden Cengiz Ünder, bir sonraki maça odaklandıklarını aktardı.