Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’den Açıklamalar

Sezon başında transfer olduğu Marsilya’nın ateşli taraftarlarının gönlünde taht kurmayı başaran Cengiz Ünder, yeni yılın ilk röportajını Beinsports’a verdi. Yayıncı kuruluşa verdiği röportajda Türkiye’deki futbol ortamından kendisi üstünde etkisi yüksek olan teknik direktörlere kadar çeşitli konularda önemli açıklamalarda bulunan 24 yaşındaki yetenekli kanat oyuncusu, Marsilya’da çok mutlu olduğunun altını çizdi.

Cengiz Marsilya’da Oynamaktan Keyif Alıyor

Sezon başında Roma’dan Marsilya’ya satın alma opsiyonlu kiralık olarak gönderilen Cengiz Ünder, Fransız temsilcisinde kendisini buldu.

Bordeaux karşısında attığı golle takımına galibiyeti getirdikten sonra Lille karşısında attığı golle beraberliği getiren oyuncu olan ve 2 maçta takımına 4 puan getiren Cengiz Ünder, bu maçlar oynanmadan önce Türkiye’deki yayıncı kuruluş BeinSports’a önemli açıklamalarda bulundu.

Marsilya’da oynamaktan çok memnun olduğunu ve burada keyif alarak futbol oynamanın performansına da katkı sağladığını belirten Milli oyuncu, Marsilya’nın tutkulu taraftarlarına da değindi.

Marsilya’ya transfer olmadan önce internet üzerinden Marsilya taraftarlarının videolarını izlediğini, tüm futbolseverlerin olduğu gibi kendisinin de Marsilya taraftarlarının takıma olan sevgisinden haberdar olduğunu aktaran Cengiz Ünder, buna rağmen sahaya çıktığı ilk maçta şok olduğunu ve böylesi bir atmosferi beklemediğini dile getirdi.

Marsilya’da futbol oynamanın kendisine çok iyi geldiğini ve takımın eski günlerine dönebilmesi adına elinden geleni yaptığını ifade eden Cengiz, kariyeri boyunca hep Avrupa’da kalmak istediğini açıkladı.

Cengiz Türkiye’yi Kaotik Buluyor

Türkiye’deki futbol ortamının çok kaotik olduğunu ve bu durumun oyuncuların gelişiminde olumsuz bir etki yarattığını savunan Cengiz Ünder, kendisinin bu nedenle Avrupa’da top koşturmak istediğini ifade etti.

Türkiye’de özellikle yerli futbolcular üzerinde ciddi baskının olduğunu dile getiren Cengiz Ünder, Türkiye’deki teknik direktörlerle alakalı da önemli açıklamalarda bulundu.

Bahsi geçen kaotik ortamın Milli Takım’ı da olumsuz etkilediğini ancak kendilerinden beklentinin yüksek olmasının sebeplerini anlayabildiğini ifade eden 24 yaşındaki yıldız oyuncu, takımdaki oyuncuların yetenekli olmasının bu beklentiyi arttırdığını savundu.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile çalışmaktan mutlu olduğunu ve pozitif, samimi bir teknik direktör olarak gördüğü hocasının takıma iyi bir etki yaptığını dile getiren Cengiz Ünder, ülkenin takımı için herkesin elinden geleni yaptığını hatırlattı.

Kendisini Milli Takım’a ilk kez davet eden Fatih Terim’in kariyerinde çok önemli bir yeri olduğunu ve onun davetiyle girdiği Milli Takım’da düzenli olarak forma giymeye devam ettiğini belirten Cengiz, kariyerinde çok önemli olan bir diğer teknik direktörün de şu an Trabzonspor’u çalıştıran Abdullah Avcı olduğunu dile getirdi.

Abdullah Avcı’nın kendisini Başakşehir’e transfer eden ve A Takım’da şans veren hoca olduğunu hatırlatan Cengiz Ünder, Avcı’nın teknik ve taktik analiz konusunda Avrupa’daki teknik direktörlerle aynı standartta olduğunu dile getirdi ve kendisinin kariyerinde Abdullah Avcı’nın hep farklı bir yerde olacağını ifade etti.