Cengiz Ünder

Marsilya Türk Oyuncuları Bırakmıyor

Bu sezonun başında Roma’dan Cengiz Ünder’i kadrosuna katan Marsilya, yetenekli oyuncunun başarılı performansından etkilenmiş olacak ki Türkiye basınında adı her gün bir başka oyuncuyla anılıyor. Bu sezon hedeflerine ulaşmak konusunda kısmen başarısızlık yaşayan Fransız temsilcisi, kadrosunu güçlendirmek adına çalışmalara tam gaz devam ediyor. Trabzonspor’dan Abdülkadir Ömür’e 12 milyon Euro gibi ciddi bir teklif yaptığı iddia edilen Mavi Beyazlı ekibin devre arasında söz kestiği Bartuğ Elmaz ile net anlaşmaya vardığı ifade ediliyor.

Türk Üstüne Türk

Bu sezonun başında İtalyan temsilcisi Roma’dan Cengiz Ünder’i zorunlu şartlı satın alma opsiyonuyla kadrosuna katan Marsilya, oyuncunun gösterdiği başarılı performanstan oldukça memnun kaldı ve bu durum diğer Türk oyuncularla ilgilenmek konusunda da Fransız temsilcisinin cesaretini arttırdı.

Türkiye pazarından pek çok oyuncuyla ilgilendiği bilinen Mavi Beyazlı takımın adı Türk basınında her gün bir başka yetenekli oyuncuyla anılıyor. Uzun bir süreden bu yana Abdülkadir Ömür’ü izlediği bilinen Marsilya’nın Trabzonspor’u ikna edebilmek adına kesenin ağzını açmaya hazır olduğu ve 12 milyon Euro gibi bir ücreti de gözden çıkardığı iddia edilmişti.

Trabzonspor’un 22 yaşındaki yıldız oyuncusuyla alakalı olarak aynı zamanda Nice ile de bir yarış vermek zorunda olan Ligue 1 ekibi, bununla birlikte bir Türk oyuncuyu daha kadrosuna katmak üzere. Hatırlanacağı üzere devre arasında bir kez daha basına yansıyan haberlerde Galatasaray altyapısının son ürünlerinden Bartuğ Elmaz ile alakalı olarak oyuncunun Marsilya ile anlaşmaya vardığı yazılmıştı.

İki taraf arasında varılan anlaşmayla alakalı olarak çok fazla detay paylaşılmadı ancak geçtiğimiz günlerde spor medyasının gündeminde Marsilya bir kez daha en tepe noktadaydı. Fransız temsilcisinin genç oyuncuyla kestiği sözü ciddileştirdiği ve gelecek sezondan itibaren başlayacak anlaşmayı net bir şekilde yaptığı iddia edildi.

Tartışmaların Odağındaki İsim

Bartuğ Elmaz, Galatasaray altyapısının son dönemlerdeki en heyecan veren isimlerinden biri. Ancak genç oyuncuyla alakalı yaşananlar ve sarf edilen ifadeler oyuncuyu aynı zamanda en tartışmalı isimlerden de biri haline getirdi.

Zira Bartuğ Elmaz konusunda Galatasaray uzun bir süre boyunca deyim yerindeyse bir arpa boyu bile yol gidemedi. Oyuncunun gelecek sezonlarda Sarı Kırmızılı formayı giyebileceğine dair inancının sarsılması bu ilerlemenin önündeki engel olarak gözükürken, Galatasaray camiasından pek çok isim oyuncuya deyim yerindeyse aba altından sopa göstermekten çekinmedi.

Yine Galatasaray altyapısından yetişen ve yine burada yola devam etmemeyi tercih eden isimlerden biri olan Mustafa Kapı’yı örnek gösteren Sarı Kırmızılılar, bu bağlamda oyuncunun şu an Adana Demirspor’da bile forma bulamadığını dile getirerek Bartuğ’u uyardılar.

Ancak basına yansıyan son haberlere bakıldığı zaman genç oyuncu bu durumdan pek etkilenmemiş görünüyor. Zira içeriklerin hemen hemen hepsi oyuncunun net bir şekilde Marsilya’da forma giyeceğini ifade ediyor.