Cengiz Ünder

Marsilya’nın Konuğu Paris Saint-Germain

Cengiz Ünder’in formasını giydiği Olimpik Marsilya takımı bu akşam çok zor bir maça çıkacak ve sahasında Paris Saint-Germain’i ağırlayacak. Maç öncesinde Paris Saint-Germain ligde lider durumda ve Olimpik Marsilya takımı ise onun hemen arkasında ikinci sırda yer alıyor. Bu maç öncesinde iki takım arasındaki puan farkı ise 5.

Parsi Saint-Germain Yenilgisiz Liderdi

Fransa Ligue 1 2022 2023 sezonunun ilk 10 haftasına damga vuran iki takım Paris Saint-Germain ve Olimpik Marsilya olmuştu. İlk 9 hafta boyunca iki takım da mağlubiyet yüzü görmedi ve ligin namağlup iki takımı olarak kaldılar. Ne var ki ligde 10 hafta geldiğinde Olimpik Marsilya şoke edici bir mağlubiyet alarak lig sonuncusuna kendi sahasında kaybetti. Bu mağlubiyetin ardından ciddi bir düşüş yaşadı Cengiz Ünder’in takımı ve ligde ikinciliği de kaybedip puan kayıpları ile birlikte alt sıralara doğru inmeye başladı.

Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain ise ligin ilk devresini başladığı gibi bitirdi. Ligin en büyük şampiyonluk adayı Dünya Kupası’na kadar hiç maç kaybetmedi ve pek çok yorumcu onların 2023 Nisan ayında şampiyonluğunu ilan edeceğini düşündüğünü söyledi. Böylelikle de senelerdir çok istedikleri Uefa Şampiyonlar Ligi’ne tam olarak konsantre olabilirdi PSG takımı. Dünya Kupası da PSG için oldukça iyi geçti aslında. Bir oyuncusu Dünya Kupası şampiyonu olurken bir oyuncusu da Dünya Kupası gol kralı oldu. Ama o zamanlar da Lionel Messi ile Kylian Mbappe arasındaki bu rekabetin PSG’ye bir ego savaşı olarak yansıyacağı ihtimali konuşuluyordu. Bu yansıdı mı bilinmez ama PSG, Dünya Kupası arasından çok kötü döndü. O kadar kötü döndü ki ilk yarıda mağlubiyet almayan takım ikinci devrede daha şimdiden 3 kez mağlup oldu. Lens, Rennes deplasmanlarında 3 puan bırakan takım son olarak Monaco deplasmanında da yine mağlup oldu. Bu sonuçlar göz önüne alındığında bu akşam Olimpik Marsilya’nın ciddi bir galibiyet şansı var ve olası bir galibiyet Olimpik Marsilya’yı ligin zirvesine iyice yaklaştırmış olacak.

Igor Tudor Büyük Maçlarda Kayıp

Olimpik Marsilya bu sene gerçekten de takdir edilesi bir performans ortaya koymakta bu sene. Dünya Kupası arasından önce ilk devrenin sonlarına doğru biraz sallandı Marsilya takımı ve ciddi puanlar kaybederek de ligde 4. sıraya kadar geriledi ama devre arasından tıpkı sezon başındaki gibi döndü Igor Tudor’un öğrencileri. Ayrıca devre arasından sonra milli oyuncumuz Cengiz Ünder de ilk 11’e geri döndü Olimpik Marsilya takımında.

Bu akşam için Olimpik Marsilya’nın ciddi bir şansı olsa da ciddi bir handikabı da var ki o da Marsilya’nın final maçlarında bocalaması. Sezon başından beri Olimpik Marsilya takımı ve Hırvat teknik adam Igor Tudor kazanmaları gereken hiçbir maçı kazanamadılar neredeyse ve bu akşam da aynısının olmasından endişeli Marsilya taraftarı.