Cengiz Ünder

Igor Tudor Yine Eleştirilerin Hedefinde

Olimpik Marsilya takımının Hırvat çalıştırıcısı Igor Tudor, PSG karşısında alınan 3 0’lık mağlubiyetin ardından elentilerin hedefindeki isim oldu.

Olimpik Marsilya takımı, lig lideri Paris Saint Germain’i kendi sahasında konuk ettiği maçta Kylian Mabeppe’nin 2 ve Lionel Messi‘nin 1 golü ile sahada 3 0 mağlup ayrıldı ve lider PSG ile puan farkını 2^ye indirme şansını kaybetti. Lider ile arasındaki puan farkı 8’e çıkan Olimpik Marsilya ayrıca 3. sıradaki Monaco ile arasındaki puan farkının da 2’ye inmesine neden oldu.

Igor Tudor

Igor Tudor Büyük Maçlar Sonrası Hep Eleştirildi

Olimpik Marsilya geride kalan 2021 22 sezonu sonunda Şilili hocası Jorge Sampaoli ile yolları ayırmaya karar verdi ve yeni sezon öncesinde takımın başına İtalya’da Verona takımı ile harika bir performans ortaya koyan ve dikkatleri üzerine çeken Igor Tudor’u getirdi. Igor Tudor üçlü savunma oynatması ile bilinen bir teknik adamdı ve geride kalan sezonda 4 3 3 oynayan Olimpik Marsilya oyuncuları Hırvat teknik adamın sistemine uyum sağlamakta başlarda zorlandı. Ancak sezon başladıktan sonra baskılı, prese dayalı futbol ve yüksek tempo tüm futbolseverlerin beğenisini kazanırken gelen iyi skorlar ile birlikte de futbolcular ile Igor Tudor arasındaki buzlar da tamamen eridi. Igor Tudor kendisine yönelik büyün eleştirileri ve soru işaretlerini kısa sürede ortadan kaldırmayı başardı, biri hariç ama…

Igor Tudor ülkemizde Galatasaray’ı da çalıştırdığı için Türk futbolseverlerin olukdça yakından tanıdığı bir isim. Kendisi Türkiye’de çalışırken de en çok eleştirildiği konu iletişim sıkıntıları ve büyük maçlardaki kötü performansı olmuştu. Benzeri sorunları bu sene Fransız takımı Olimpik Marsilya’da da taşıyor Igor Tudor. Sezon başından beri Olimpik Marsilya takımı kazanması gereken hemen hemen hiçbir maçı kazanamadı. Bu maçların son halkası da bu Fransa Ligue 1’de oynadığı son maç olan Paris Siant Germain maçı oldu. Daha önce de Uefa Şampiyonlar Ligi’nde içerideki Tottenham maçını kaybetmemesi halinde Avrupa serüvenine devam edecek olan Marsilya o maçı 2 1 kaybetmişti. Bunun haricinde ligde de bu tarz pek çok maçtan galibiyet çıkaramadı Igor Tudor’un takımı.

Paris Saint Germain En Büyük Şampiyonluk Adayı

Fransa Ligue 1’in en büyük şampiyonluk adayı hiç tartışmasız ki PSG. Kadro değeri olarak ligin en pahalı kadrosunun 2 katı kadar daha değerli ve geniş bir kadroya sahip PSG ve ligin ilk devresini de namağlup lider olarak kapattılar zaten. Ne var ki ligin ikinci devresine çok kötü girdi PSG takımı ve üst üste puanlar kaybetti. Lens, Rennes ve Monaco deplasmanlarının üçünü de kaybetmişti PSG takımı ve aynısının en azından puan kaybının Olimpik Marsilya deplasmanında olmasına da kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak Igor Tudor ve takımı çok silik bir görüntü sergiledi PSG karşısında ve PSG uzun süredir almadığı kadar kolay bir galibiyet alınca da Igor Tudor eleştirilerin hedefi oldu.