Cengiz Ünder

Messi İle Mbappe’nin Uyumu Mutlu Etti

Fransa Ligue 1’in en büyük şampiyonluk adayı olan PSG, Olimpik Marsilya deplasmanında 3 puanı 3 golle alırken Messi ile Mbappe’nin uyumu maçın en dikkat çeken detayı oldu. Maçta Arjantinli yıldız Messi 1 gol atarken 2 de asist yaptı. Messi’nin attığı golde pas Kylian mbappe’den gelirken PSG’nin diğer iki golü ise genç Fransız’dan geldi. Kylian Mbappe’nin iki golünün asistini yapan kişi ise Lionel Messi oldu. Maç sonunda Kylian Mbappe 2 gol 1 asist, Lionel Messi ise 1 gol 2 asist ile maçı tamamlamış oldu.

Messi ile

Messi İle Mbappe’nin Arası Kötü Dedikoduları Vardı

Dünya Kupası öncesinde Lionel Messi ile Kylian Mbappe arasında bazı sorunlar olduğu zaten konuşuluyordu. İki futbolcu ve kulüp bu iddiaları reddetse de dedikodular kapalı kapılar ardında sürekli devam ediyordu. Dünya Kupası’nın hemen öncesinde ise Kylian Mbappe’nin verdiği bir röportaj ile bu dedikodular iyice arttı. Kylian Mbappe, Dünya Kupası’nın en iyi oyuncusu Messi mi Ronaldo mu sorusuna takım arkadaşı Messi isminin yerine Portekizli star Ronaldo’nun adını verdi cevap olarak. Bu arada Kylian Mbappe’nin çocukluktan beri Ronaldo hayranı olduğu bilinen bir gerçek, hatta odasında Ronaldo’nun posteri olan bir fotoğraf bir aralar uzunca bir süre sosyal medyada dolaşımda kalmıştı.

Dünya Kupası’nda ise ilginç ve dikkat çekici bir şey oldu; bu büyük kupanın finalinde Kylian Mbappe ve Lionel Messi karşı karşıya geldi. PSG’den takım arkadaşı olan ikili, kendi ülkelerinin 10 numaralı formaları ve en büyük yıldızları olarak kupayı ülkelerine getirmek için mücadele ettiler. Kupayı kazanan taraf Lionel Messi olurken Kylian Mbappe ise hem finalde hat trick yaptı hem de 2022 Katar Dünya Kupası’nın gol kralı oldu. Final maçında iki oyuncu sıcak görüntüler de vermişlerdi.

Dünya Kupası Dönüşü PSG Düşüş Yaşadı

Ligue 1’de ilk devreyi yenilgisiz kapatan PSG takımı Dünya Kupası sonrası ligin yeniden start alması ile birlikte ciddi bir düşüş yaşamıştı. Dünya Kupası’ndan dönen yıldızları oldukça formsuz gözüken PSG’de sadece Lionel Messi zaman zaman parlıyordu ama Messi de Monaco, Lens ve Rennes deplasmanlarındaki mağlubiyetlere engel olamadı ve lider PSG aradaki puan farkını koruyamadı. Son oynanan lig maçında eğer Olimpik Marsilya deplasmanında da mağlubiyet alınsaydı PSG için ligde sıkıntı günler yaşanabilirdi zira puan farkı 2’ye yani tek maça inecekti. Ancak Olimpik Marsilya karşısında Messi ile Mbappe’nin müthiş uyumunu izledi futbolseverler.

Bu iki büyük yıldızın performansı iyi olduğun da da zaten PSG durdurulması çok zor hatta imkansız bir takıma dönüşüyor haliyle. Olimpik Marsilya’yı yıldızları ile çok kolay geçen PSG için Messi ile Mbappe’nin uyumları devam ederse lige rahatlıklar şampiyon olurlar yorumları yapıldı maçtan sonra. Ama elbette PSG’de asıl hedef deplasmandaki Bayern Münih maçı.