Cengiz Ünder

Real Madrid Kylian Mbappe’yi İstiyor

İspanyolların dev kulübü Real Madrid, Fransa futbolunun son yıllardaki en büyük yıldızı Kaylian Mbappe için gözünü kararttır. Real Madrid, 2023 – 2024 sezonu öncesindeki yaz transfer döneminde genç Fransız’ı mutlaka kadrosuna katmak istiyor. Kaylian Mbappe de yakın çevresine Real Madrid’i istediğini ve bu transferin artık bu yaz gerçekleşmesini umduğundan bahsediyor. Aslında bu ikilinin birbirini istediği yıllardır bilinen bir gerçek ne var ki Paris Saint Germain kulübü de genç yıldızı kadroda tutmak için şimdiye kadar her şeyi yaptı.

Paris Saint Germain Satmaya Sıcak Bakıyor

Real Madrid, uzun süredir genç yıldıza ilgi gösteriyordu aslında ancak oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Fransız kulübü PSG, genç yıldızın takımda kalmasını istediği için teklifleri dinlemiyordu bile. Paris Saint Germain kulübü Arap sermayesine geçtiğinden beri bilindiği üzere transfere çok büyük para harcıyor ve senelerdir de Fransa Ligue 1’i domine ediyor. Ne var ki bununla pek de ilgilenmiyor Fransız kulübü. Onların asıl istediği şey Uefa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ama şimdiye kadar bu hedefe ulaşamadılar. Bu hedef uğruna dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu kabul edilen Lionel Messi de katılmıştı Fransız kulübünün kadrosuna ama özellikle de geride bıraktığımız sezonda büyük bir hayal kırıklığı yaşadı Paris Saint Germain kulübü ve çeyrek final bile göremeden Uefa Şampiyonlar Ligi’ne veda etti.

Lionel Messi de 2023 2024 yılında artık PSG forması giymeyecek. Arjantinli yıldız da daha önce takımdan ayrılacağını açıklamıştı. Büyük ihtimalle Amerika’da futbol kariyerinin son yıllarını geçirecek Arjantinli star. 2022 Katar Dünya Kupası’nda Lionel Messi, takımı Arjantin’de Dünya Kupası’nı kazandırmış ve böylece de kariyerindeki tek eksik parçayı da tamamlamıştı. Aynı turnuvada kupayı finalde Lionel Messi ve arkadaşlarına kaybeden Kylian Mbappe ise turnuvanın gol kralı olmayı başarmıştı. Bireysel kariyerinde kupalar ve ödüller olan Mbappe buna rağmen Avrupa’nın kulüpler bazındaki bir numaralı kupasını istiyor ve oyuncu artık bunu PSG ile kazanabilme ümidini kaybetti.

Kylian Mbappe

Kylian Mbappe Bonservis Rekoru Kırar

Önümüzdeki sezon için artık Paris Saint Germain kulübü de oyuncunun satışına olumlu bakıyor. Bu zamana kadar yıldılar topluluğu kadrolarla başarı hedefleyen, dünyaca ünlü pek çok hoca ile çalışan, transfere inanılmaz büyük bütçeler ayıran fakat buna rağmen istediği hedeflere ulaşamayan Paris Saint Germain’in de artık Kylian Mbappe’yi elinde tutması zor. Genç yıldızın kontratı devam ederken onu satmak en azından çok ciddi bir gelir olarak Paris Saint Germain için. Aksi durumda oyuncu ileride çok daha düşük bedellerle takımdan ayrılabilir. O sebeple genç yıldızdan gelecek bonservisi kaçırmak istemiyor Fransız kulübü. Real Madrid’in oyuncuyu istediği bilinse de masadaki teklifin miktarı bilinmiyor ama pek çok yorumcuya göre bu transfer gerçekleşirse Kylian Mbappe bonservis rekoru kıracak.