Cengiz Ünder
Napoli

Altınordu’dan Premier Lige

Roma takımından Napoli takımına transferi beklenen Cengiz Ünder Premier Lig takımı Leicester City takımına transferi ile adeta sürpriz yaptı. Roma takımının satacağını açıkladığı Cengiz Ünder’e Tottenham ve Everton başta olmak üzere Premier Ligi takımlarından teklif vardı. Fakat Cengiz Ünder’in Serie A’da kalacağı ve İtalya Kupası sahibi Napoli’ye transfer olacağına kesin gözüyle bakılıyordu.

Cengiz Ünder’in Premier Ligi ekibi Leicester City’e transferi şaşkınlık yaratsa da özellikle Türk futbolseverlerde mutluluk yarattı. Cengiz Ünder Leicester City’de eski takım arkadaşı Çağlar Söyüncü ile de tekrar bir araya geliyor.

Eski Takım Arkadaşları Buluştu

Milli futbolcumuz Cengiz Ünder futbol kariyerinin başladığı takım olan Altınordu’da Çağlar Söyüncü ile forma giymişti. Altınordu takımından farklı takımlara transfer olan Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü yıllar sonra Leicester City’de tekrar bir araya geldiler. Altınordu takımında beraber top peşinde koşan iki başarılı futbolcunun tekrar Premier Ligi’nde bir araya gelmeleri Cengiz Ünder’i de Çağlar Söyüncü’yü de mutlu etti.

İki Türk futbolcunun Premier Ligde beraber mücadele etmesi de Türk futbol severleri gururlandırıyor.

Güncel Yazılar