Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Eleştiriliyor

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Euro 2024 elemelerinde grubun ilk maçında Ermensitan’ı deplasmana 2 1 ile geçerken zorlandı, Cengiz Ünder ise maç sırasında sosyal medyada ciddi eleştiriler aldı. Topla çok fazla oynadığı için eleştirilen Cengiz’in iyi bir takım oyuncusu olmadığı söylenirken bazı sosyal medya kullanıcıları ise Cengiz Ünder’i kendisinin takımdan büyük görmekle itham ettiler.

Cengiz Ünder Marsilya’nın Vazgeçilmezi

Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda kendi bireysel kariyeri adına harika bir sezonu geride bıraktık aslında Cengiz Ünder ve bu performansı sonrasında da Olimpik Marsilya kulübü, oyuncunun bonservisinin elinde bulunduran Roma’dan 8 milyon avro karşılığından Cengiz Ünder’in bonservisini aldı.

2022 23 futbol sezonu ise milli oyuncu için çok da iyi başlamadı aslında. Takımın başına Hırvat teknik adam Igor Tudor’u getirdi Olimpik Marsilya takımı. Igor Tudor, daha önce Türkiye’de Karabük ve Galatasaray’ı çalıştırdığından Türk futbolseverlerce de yakından tanınan bir teknik adam. Olimpik Marsilya takımının başına geçmeden önce İtalya Serie A’da Verone ile büyük takdir toplamıştır Igor Tudor. Hırvat teknik adamın en büyük özelliklerinden biri de takıntılı derecedeki üçlü savunma sevdası. 2021 22 futbol sezonunda 4 3 3 oynayan takım Igor Tudor ile birlikte bir anda üçlüm savunmaya döndü ve Hırvat teknik adamın 3 4 2 1 formasyonunda Cengiz Ünder gibi kanat forvetlere yer yoktu. Bu sebeple sezon başında geçen yıl takımın en büyük yıldızı olan D. Payet yedek kalırken Cengiz Ünder ilk 11 çıktı ama yeni görevlerine uyum sağlayamadı ve kısa süre sonra milli oyuncumuz da formasını kaybederek yedek kalmaya başladı.

Ligin devre arasında, ara transfer döneminde takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Cengiz Ünder ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Bazı Türk takımlarının da ilgilendiği milli oyuncunun takımda kalması gerektiği konusunda yönetime bir rapor verdi Hırvat teknik adam ve devre arasında Cengiz Ünder ile özel olarak ilgilenip ona dair beklentilerini paylaştı oyuncu ile Igor Tudor. Dünya Kupası arası sonrasında yeniden start alan Ligue 1’de Cengiz Ünder de ilk 11’e geri döndü ve ilk devredeki maçların aksine çok daha verimli bir performans ortaya koydu milli oyuncumuz. Gol asistlerine geç de olsa başlayan Cengiz Ünder, Olimpik Marsilya ilk 11’nin değişmezi olarak geldi milli takıma.

Cengiz Ünder

Milli Takım Performansı Verimsiz

Türkiye A Milli Futbol Takımı‘nda sağ kanat olarak oynayan oyuncu bu bölgede oynamayı çok seviyor aslında. 2021 22 futbol sezonunda da kendi bireysel kariyerinde en verimli Avrupa performansını yaşayan Cengiz Ünder, Olimpik Marsilya forması ile de 4 3 3’ün sağ forveti olarak sahada yer alıyordu. Cengiz Ünder, Ermenistan’ı 2 1 mağlup ettiğimi maçta skora katkı sunamazken topu çok fazla ayağında tutması ile de ciddi eleştiriler aldı.