Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Haberleri Bitmiyor

Fransa Ligi’nde Olimpik Marsilya forması giyen Türk oyuncu Cengiz Ünder hakkında çıkan transfer haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. 2021 22 futbol sezonunda Avrupa’daki kariyeri boyunca istatistik anlamında en verimli sezonlarından birini geride bırakan Cengiz Ünder bu sezon ilk 11’deki yerini kaybetmesiyle birlikte sık sık transfer haberlerinin öznesi olmaya başladı.

Cengiz Ünder

Cengiz Ünder, Igor Tudor’un Sistemine Uymadı

2021 22 futbol sezonunda kanat forvet olarak 4 3 3 sisteminde çok iyi katkı sunan Cengiz Ünder, takımının en önemli hücum oyuncularından biri olamyı başarmıştı. Bu sezonun başında Şilili hocası Jorge Sampaoli ile yolları ayırıp yerine Hırvat teknik adam Igor Tudor’u getirdi. Igor Tudor gelir gelmez üçlü savunmaya geçip 3 4 2 1 ile takımını sahaya sürdü ve Cengiz Ünder’i de forvet arkasındaki iki oyuncudan biri olarak kullandı.

Ligin ilk haftalarında ilk 11’de sahaya çıkan milli oyuncu Hırvat teknik adamın beklentilerini karşılayamayınca kısa süre sonra yedek kalmaya başladı. Nantes maçına da yedek başlayan Cengiz Ünder, ikinci yarıda oyuna girip de sadece 18 dakika sonra tekrar oyundan alındığında tepki göstermiş ve direkt soyunma odasına gitmişti. İşte o günden itibaren Cengiz Ünder hakkındaki transfer haberlerinin ardı arkası kesilmedi.

İlk olarak bazı İtalyan kulüplerinin Cengiz Ünder’e ilgisi olduğu yazıldı. Atalanta’nın Cengiz Ünder için resmi teklif yaptığı haberleri çıktı. Cengiz Ünder’in hocası ile yaşadığı sorunları fırsata çevirmek siteyen kulüpler, Cengiz Ünder için, kulübünün beklediğinin çok altında tekliflerle Olimpik Marsilya’nın kapısını çalınca Marsilya takımı bu fırsat transferine izin vermedi. Bu süreçte Türk basını kaynaklı haberlere göre Galatasaray da Cengiz Ünder için satın alma opsiyonu da içeren bir kiralama teklifinde bulundu ama bu istek de Olimpik Marsilya tarafından reddedildi. Transfer sezonunun da kapanmasıyla birlikte bu trnasfer haberlerine ara verildi ama dedikodular asla bitmedi. İtalyan kulüpleri ile Türkiye’den de Galatasaray ve Beşiktaş’ın Cengiz Ünder’e olan ilgisiyle ilgili ara sıra haberler çıkmaya devam etti.

Üç Büyüklerin Hepsinin İlgisi Var

Daha çok Türk spor basını kaynaklı haberlere göre Dünya Kupası arasından sonra Fenerbahçe kulübü de olası bir transfer imkanı durumunda Cengiz Ünder konusunda istekli. Türkiye’deki yabancı sınırı kulüplerin ligde elinin oldukça zorlayan bir kural. Özellikle Galatasaray‘ın Cengiz Ünder’i bu sebeple ısrarla istediği ve olası birtransfer fırsatını mutlaka değerlendireceği yönünde. Fenerbahçe de Cengiz Ünder gibi bir oyuncuyu rakiplerine kolay bırakmak istemediği için kanat bölgesinde çok da fazla oyuncu sıkıntısı olmamasına rağmen devreye girdi. Beşiktaş ise zaten başından beri Cengiz Ünder için nabız yokluyor. Üç büyük kulüp de Cengiz Ünder’i bir fırsat transferi olarak takip ediyor, yoksa üç kulübün de Marsilya’nın beklediği 20 milyon avro civarında bir bonservisi ödeme niyeti yok.