Cengiz Ünder

Cengiz Ünder İçin Beşiktaş İddiası

Fransa’da Olimpik Marsilya forması giyen Cengiz Ünder takımdan ayrılabilir. Daha önce de ülkemizde Galatasaray takımı ile adı anılan oyuncunun bu kez ise adı Beşiktaş ile geçiyor. Cengiz Ünder’in Igor Tudor ile arasının çok da iyi olmadığı ve takımdan ayrılma ihtimalinin bulunduğu biliniyor.

Cengiz Ünder

Cengiz Ünder İlk 11’deki Yerini Kaybetti

2021 22 futbol sezonunda Marsilya’nın en etkili oyuncularından biri olan milli yıldız ilk 11’in bir parçasıydı ve istatistik olarak da takımının en verimli oyuncularından biriydi. Bu sene başında hoca değişikliğine gitti Olimpik Marsilya takımı ve takımın başına Hırvat teknik adam Igor Tudor getirildi. Igor Tudor önderliğinde üçlü savunma anlayışına geçilmesi ile birlikte kanat forvet kavramı ortadan kalktı Olimpik Marsilya takımında. Cengiz Ünder ise 2021 22 futbol sezonunda kanat forvet olarak harika istatistiklere imza atmış ve takımın en verimli oyuncusu olmuştu.

2022 23 futbol sezonunun ilk maçında ilk 11’de sahaya çıkardı Cengiz Ünder’i Igor Tudor. Ne var ki Cengiz Ünder pek de verimli olamadı yeni rolünde. Tudor, 3 4 2 1 diziliminde milli oyuncuyu forvet arkasındaki iki adamdan biri olarak kullandı. Top rakipteyken tam bir 8 numara gibi top kapması, rakibi kovalaması beklenen Cengiz, top Olimpik Marsilya’dayken de arkasında artık çizgiyi hissedemeyen oynuyordu. Yani normalde topu ayağına aldığında arkasında çizgiyi hissedip de içeriye kat ederek oynayan Cengiz artık topu ortada ve çoğu zaman da sırtı rakibe dönük olarak alınca tüm etkinliğini yitirdi, kısa süre sonra da ilk 11’deki yerini kaybedip yedek kulübesine mahkum oldu zaten kendisi.

Bu gelişmelerin ardından zaten sezon boyu Cengiz Ünder’e dair ayrılık haberleri okudum hem Fransa hem de Türk basınında. Sezon başında elbette bu haberler daha çoktu. Özellikle de ligin ilk haftalarında bir maçta 2. yarıda oyuna girip de 18 dakika sonra oyundan alındığında direkt soyunma odasına gitmişti Cengiz Ünder ve bu maçın ardından da transfer haberleri ayyuka çıkmıştı. O dönem hem Türkiye’den Galatasaray’ın hem de İtalya’dan bazı kulüplerin Cengiz Ünder’i istediği iddia edildi. Gelen haberlere göre Galatasaray, Cengiz Ünder için kiralama teklifi yapmış ama bu teklif Olimpik Marsilya tarafından reddedilmişti.

Beşiktaş’ın Adı İlk Kez Geçiyor

Fransız basını da Türk basını da Cengiz Ünder’in transferi gündeme geldiğinde sık sık Cengiz Ünder’i Galatasaray ile yazmıştı. Milli oyuncunun adı Beşiktaş ile pek bir araya gelmemişti. Ama şimdi Galatasaray adı geçmezken milli oyuncu Türk kulüplerinden sadece Beşiktaş ile anılıyor. Konuya dair resmi bir açıklama iki cepheden de gelmedi. Ancak sezon başından beri Cengiz Ünder’in ayrılık haberlerinin çıkması da boşuna değil elbette. Eğer Olimpik Marsilya’nın istediği bonservise yakın bir bonservis teklif edilirse Cengiz Ünder ile Olimpik Marsilya’nın yolları ayrılacak.