Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Türkiye’ye Dönmeyecek

İki senedir Fransa’nın Olimpik Marsilya takımında forma giyen Cengiz Ünder için zaman zaman Türk kulüpleri ile ilgili transfer haberleri çıkıyor. Bu sene Marsilya’nın başına Igor Tudor’un gelmesiyle birlikte süreleri azalan ve yedek kulübesine düşen milli oyuncu için bu tarz haberler yeniden ayyuka çıktı.

Galatasaray'ın Teklifi cengiz Ünder

Galatasaray İçin Adı Geçmişti

Sezon başında Igor Tudor’un takımın başına getirilmesi ile beraber bazı oyuncuların Hırvat teknik adamla iletişim sorunu yaşadığına dair haberler Fransa basınında da oldukça fazla yer kaplamıştı. Hatta o kadar ki takım kaptanı D. Payet’in Igor Tudor ile kavga ettiği, pek çok oyuncunun Payet’in safında yer aldığı ve oyuncuların yönetimden Hırvat teknik adamın gönderilmesini istediği bile yazılıp çizilmişti. Ne var ki lige fırtına gibi giren Olimpik Marsilya’nın performansı, tüm bu dedikoduların önüne geçmeyi başardı. Ligde 9 hafta boyuna maç kaybetmeyen ve PS ile birlikte yenilgisiz kalmayı başaran tek takım olan Olimpik Marsilya, PSG’nin ardından ligde ikinci sıraya yerleşmişti. Bu dönemde Igor Tudor’a dair tüm eleştiriler son bulmuştu ancak milli oyuncu ile Igor Tudor arasında yaşanan bir gerilim nedeniyle Cengiz Ünder ile ilgili transfer haberleri devam etmişti.

Nantes karşısında oyuna yedek kulübesinde başlayan milli oyuncu ikinci yarıda sahaya girmiş ama sahaya girdikten sadece 18 dakika sonra oyundan çıkarılmak istenince sinirlenip direkt soyunma odasına gitmişti. Bu arada o sırada Olimpik Marsilya’nın hem 10 kişi olduğunu hem de 10 kişiyken gol bulup maçta öne geçtiğini de hatırlatmamız gerekiyor. Ekstrem bir durumdu yani sahada olanlar ve Hırvat teknik adam da bu yüzden böyle radikal bir değişiklik yapmıştı. Yine de sonradan oyuna girip de sahada sadece 18 dakika kalması milli oyuncu için ciddi bir sorun oldu ve bu olayın ardından da tıpkı sezon başındaki gibi transfer ve ayrılık haberleri tekrar çıkmaya başladı. Bu haberlerde adı geçen takımlardan biri de Galatasaray‘dı. Hatta iddialara göre sarı kırmızılı kulüp Cengiz Ünder için Fransız takımına bir kiralama ve sonrasında da zorunlu satın alma opsiyonu içeren bir teklif sunmuş ancak teklif Olimpik Marsilya kulübü tarafından yetersiz bulunup reddedilmişti. Yine de ilk yarı boyunca Cengiz Ünder ve Galatasaray isimleri sık sık yan yana anıldı.

Cengiz Ünder Haberi Yaptılar

Cengiz Ünder ile ilgili transfer haberi bu kez Türk kaynaklarından değil de Fransız basınından geldi ancak beklenenden biraz daha farklıydı haberin içeriği. Haberde milli oyuncunun sürelerinin azalması nedeniyle Marsilya’dan ayrılmak istediği ve kendisine ilgisi olan İtalyan kulüpleri ile temasa geçtiği bilgisine yer verilirken Türkiye için de ayrıca bir paragraf ayrıldı ve oyuncuya ilişkin Türkiye iddialarının gerçeği yansıtmadığı, Cengiz Ünder’in Türkiye’ye dönmeyi kesinlikle düşünmediği bilgisi haberde yer aldı. Bakalım önümüzdeki günler milli yıldız için belere gebe olacak…