Cengiz Ünder

Cengiz Ünder İçin Çok Talip Var

Fransa’da Olimpik Marsilya forması giyen millî oyuncumuz Cengiz Ünder için her gün yeni bir takım ismi yazılıyor artık. Henüz 25 yaşında olan ve geride kalan 2021 22 futbol sezonunda kendisi adına çok başarılı bir performans ortaya koyan Cengiz Ünder’i sezon başında da pek çok takım istemiş ancak Olimpik Marsilya ekibi bonservis bedeli olarak 20 milyon avro talep edince transfer teklifleri havada kalmıştı. Sonrasında sezona Olimpik Marsilya ile giren oyuncu yeni hocası Igor Tudor’un sistemine uyum sağlamakta zorlanınca bir kez daha transferle anılmaya başlanmıştı.

Cengiz Ünder

Cengiz Ünder 3 4 2 1’e Uyum Sağlayamadı

Geçen sene 4 3 3 sisteminde kanat forvet olarak görev yapan ve Avrupa kariyerinde skora en fazla katkı yaptığı sezonu yaşayan milli oyuncumuz bu sene Igor Tudor’un takımın başına geçmesinden sonra geçen senekinden çok farklı bir performans ortaya koydu. Igor Tudor, kanat forvetlerin olmadığı 3 4 2 1 sistemini tercih etti Olimpik Marsilya ile ki zaten Türkiye’de de bir dönem Galatasaray’ı çalıştıran Igor Tudor’un üçlü savunma oynattığı biliniyordu.

Kariyeri boyunca hep kanat, sıklıkla da kanat forvet oynayan milli oyuncumuz Igor Tudor’un sisteminde forvet arkasındaki iki oyuncudan biri olarak oynadı. Sezon başında Igor Tudor, milli oyuncumuza ilk 11’de şans verdi aslında ama kariyeri boyunca topu hep yüzü rakip kaleye dönük olarak alan Cengiz Ünder, forvet arkası olarak oynadığı maçlarda oldukça bocaladı ve kısa süre sonra da Hırvat teknik adam tarafından yedek kulübesine çekildi. Bu süreçte hakkında tekrar transfer haberleri çıkmaya başlayan futbolcu için özellikle Atalanta‘nın çok istekli olduğu ifade ediliyordu. Ne var ki bu noktada Olimpik Marsilya hiç geri adım atmadı ve Cengiz Ünder’i bir fırsat transferi olarak gören Atalanta’nın hevesini kursağında bırakarak 20 milyon avro bonservis bedeli konusunda diretti. Bu gelişme üzerine de transfer sezonu bittiğinde Cengiz Ünder Olimpik Marsilya’nın kadrosunda kalmaya devam etti.

Türkiye’den de Talipleri Var

Dünya Kupası arasına girilip de pek çok Avrupa ligi gibi Fransa Ligue 1 de normal takviminden daha önce devre arasında girdiğinde Cengiz Ünder için yeniden transfer haberleri çıkmaya başladı. İtalya’dan Atalanta ve Napoli kulüplerinin yanı sıra Türkiye’den de tıpkı sezon başındaki gibi Galatasaray’ın adı Cengiz Ünder ile anılıyor. Galatasaray ile birlikte Fenerbahçe’nin de Cengiz Ünder ile ilgilendiği haberleri var. Ne var ki iki Türk kulübü de Cengiz Ünder’i kiralık olarak kadrosuna katmak istiyor. Oysaki Olimpik Marsilya kulübü 20 milyon avro civarında bir bonservis bedeli almadan Cengiz Ünder’în takımdan ayrılmasına izin vermek istemiyor. Henüz 25 yaşında olan Cengiz Ünder’in formunu yakalaması halinde rahatlıkla 20 milyon avroluk teklifler alacağını düşünen kulübü, satın alma opsiyonu içermeyen bir kiralık teklifini de oyuncunun form tutması için dikkate alabileceği düşünülüyor.