Cengiz Ünder
covid 19

Cengiz Ünder Serie A’da Kalacak mı?

Çin’den dünyaya yayılan covid 19 futbol kulüplerini de olumsuz yönde etkiledi. Corona virüsü ile mücadele eden ülkelerin aldıkları ilk önlem lig maçlarını ertelemek olmuştu. Lig maçlarının ertelenmesi ile maç gelirlerini kaybeden futbol kulüpleri maddi olarak sıkıntılı günler yaşamaya başladı. Lig maçları oynanmaya başlandığında da maçların seyircisiz oynanacak olması futbol kulüplerinin sıkıntılarını daha da arttırdı.

Corona virüsü sebebiyle binlerce kişinin hayatını kaybettiği İtalya’da Serie A maçları da ertelenmişti. Milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in forma giydiği Serie A kulübü Roma da finansal zorluklar yaşamaya başladı. Roma finansal zorlukları aşabilmek ve yeni sezon transfer bütçesi oluşturabilmek için cengiz Ünder’i satma kararı aldı.

Bonservis 35 Milyon Euro

Tottenham, Everton, Bayern Münih Cengiz Ünder’i transfer etme düşüncesindeyken Serie A’nın lider takımı Juventus milli futbolcumuz için görüşmelere başladı. Cengiz Ünder’i yeni sezonda renklerine bağlamak isteyen Juventus’un Roma’ya takas futbolcu teklifi ile gittiği de iddia edildi. Roma’nın Cengiz Ünder için belirlediği bonservis ücreti olan 35 milyon Euro için Roma pazarlık kabul etmiyor. Juventus ise bonservis ücretini indirmek için çaba sarf ediyor.

Güncel Yazılar