Cengiz Ünder

Cengiz Ünder ve Transfer Dedikoduları

Olimpik Marsilya’nın Türk kanat oyuncusu Cengiz Ünder ile ilgili sezon başından beri sayısız transfer dedikodusu çıktı. Dünya Kupası arasının ardından yeniden ilk 11’de şans bulmaya başlayan ve skor katkısı da sunan Cengiz Ünder, Dünya Kupası öncesine kıyasla halinden memnun görünüyor. Ama sezonun ilk yarısı boyunca Cengiz Ünder’in takımdan ayrılmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu.

Cengiz Ünder

Geçen Yıl Takımın Yıldızlarındandı

2021 22 futbol sezonunda katıldığı Olimpik Marsilya’da kendi bireysel kariyeri adına harika bir sezon geçirmişti Cengiz Ünder. Sezon başında ise Olimpik Marsilya takımı hoca değişikliğine gitti ve Şilili teknik adam Jorge Sampaoli yerine İtalya’da Verona ile çok başarılı işlere imza atan ve oynattığı futbolla herkesin takdirinin kazanan Hırvat teknik adam Igor Tudor getirildi. Igor Tudor ile üçlü savunmaya döndü Olimpik Marsilya takımı ve kariyeri boyunca 4 3 3’ün sol ya da sağ forveti olarak oynayan Cengiz Ünder için bir anda daha önce hiç oynamadığı roller ortaya çıktı.

Igor Tudor‘un sistemine uymakta ciddi sıkıntılar yaşayan Cengiz, kısa süre sonras formasını da kaybetti ve yedeğe düştü. Sezonun ilk yarısı boyunca sıklıkla ikinci yarılarda oyuna giren milli oyuncu sadece 1 asiste imza atarken gol atmayı ise başaramadı. Oysaki bir sezon önce takımın en büyük skor güçlerinden birisiydi milli kanat oyuncumuz. Bu sebeple de İtalyan takımları başta olmak üzere pek çok takımla ilgili olarak Cengiz Ünder’in transferde adı geçiyordu. Türkiye’de yabancı sınırının olması ve iddialara göre de Cengiz Ünder’in kız arkadaşının Türkiye’de olması sebebiyle sezonun ilk yarısı boyunca Cengiz Ünder’in ismi çok defa üç büyüklerle de yazıldı.

Sezon başında önce Galatasaray ile yazıldı Cengiz Ünder, ancak iddialara göre Galatasaray Cengiz Ünder’i kiralık olarak istedi, Olimpik Marsilya ise 20 milyon avro civarında bonservis talep etti. Tabii bu 20 milyon avro 2021 22 futbol sezonundaki Cengiz Ünder performansı içindi aslında. Bu sezonun ilk yarısı Cengiz Ünder için oldukça kötü geçti ve üç büyükler devre arasında Cengiz Ünder’i kadrolarına katmak için yeni bir fırsat elde etmişlerdi aslında.

Beşiktaş

Cengiz Ünder İkinci Devreye Harika Başladı

Ancak Dünya Kupası arasında beklenmedik bir şey oldu. Olimpik Marsilya teknik direktörü Igor Tudor, Cengiz Ünder ile özel olarak ilgilendi ve kendi sistemine uyum sorunu yaşayan oyuncumuzun bu sorunu halledebilmesine yardımcı oldu. Görünüşe göre bu çalışmalar da meyvelerini fazlasıyla verdi. Dünya Kupası arasından sonra yeniden başlayan Fransa Ligi’nde Cengiz Ünder ilk 11’e geri döndü ve dört maçın hepsinde sahaya ilk 11’de çıktı. Bu dört maçta penaltıdan bir gol atarak sezonun kendisi adına ilk golünü atan oyuncumuz iki de asiste imza attı. Haliyle de üç büyüklerin Cengiz Ünder hayalleri başka bahara kaldı.